Aralık 6, 2023

XRP Teknik Kurulumuyla Heyecanlandırdı: Sıradaki Hedef Yüzde 50’lik Patlama!

XRP fiyatı oldukça önemli bir fiyat bölgesini geri alarak geçtiğimiz 3 hafta boyunca destek olarak teyit etmeyi başardı. Bu da fiyatın daha da yükselmesi için bir alan yaratıyor.

XRP fiyatı, 10-16 Temmuz haftasında uzun vadeli direnç tarafından 0,91 dolardan reddedildiğinden beri düşüş kaydetti. Bu hareket, fiyatın Temmuz 2021’den bu yana destek ve direnç görevi gören 0,56 dolarlık kritik fiyat bölgesinin altına düşmesine neden oldu.

Bununla birlikte, fiyat 2023’ün başından bu yana yükseliş trendinin kilit seviyesini 0,47 dolarda tutmayı başardı. Bu, trendin hala yukarı yönlü olduğu ve herhangi bir düşüşün düzeltme olarak kabul edildiği anlamına geliyor. Nitekim, XRP fiyatı daha sonra toparlandı ve 30 Ekim – 5 Kasım haftasında büyük bir yükseliş mumuyla 0,56 dolarlık önemli bölgenin üzerine çıktı. Ardından bu bölgeyi geçtiğimiz 3 hafta boyunca destek olarak teyit etti.

Bu, daha önceki gerilemenin sadece bir sapma olduğunu (yeşil elips) ve genellikle güçlü yukarı yönlü hareketlerin izlediğini gösterir. Haftalık RSI 50’nin üzerinde ve yukarı doğru eğimli, bu da daha fazla yukarı yönlü potansiyeli destekliyor.

Yükseliş trendi devam ederse, izlenmesi gereken önemli direnç bölgesi mevcut fiyattan %46,06 daha yüksek olan 0,91 dolarda yer alıyor.

XRP analiz

Günlük grafik, XRP fiyatının en son rallinin 0,5-0,618 (0,57-0,60 dolar) Fibonacci düzeltme destek bölgesinden sıçradığını gösteriyor (mavi oklarla gösterildi).

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Fibonacci düzeltme teorisine göre, bir yönde önemli bir fiyat değişikliğinin ardından, ilk eğilime devam etmeden önce önceki fiyat seviyesinin bir kısmını geri çekmesi beklenir. Fibonacci düzeltme destek bölgesi 0,5-0,618’den sıçrama, önceki düşüşün sadece bir düzeltme olduğunu ve yükseliş trendinin muhtemelen yakında devam edeceğini gösteriyor.

Günlük RSI, 50 seviyesini geri kazandığı ve yukarı doğru eğimli olduğu için bu olasılığı destekliyor. Bu nedenle, fiyat önümüzdeki günlerde en yakın yatay direnç bölgesine 0,73 dolara kadar yükselebilir.

XRP fiyat haraketleriyle heyecanlandırdı

En olası senaryo, XRP fiyatının yakın gelecekte yükselmeye devam edeceğini gösteriyor. Acil hedef 0,73 dolarda yer alırken, 0,91 dolara ulaşma potansiyeli bulunmaktadır.

Bu yükseliş görünümü, fiyatın günlük zaman diliminde 0,57-0,60 dolar ile 0,5-0,618 Fibonacci geri çekilme destek bölgesinin altında kırılması ve kapanması durumunda geçersiz olacaktır.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?