Ekim 28, 2022

XRP için Dönüm Noktası: Ripple Hakimiyeti Azalıyor!


Ripple şirketi üçüncü çeyrek raporlarını açıkladı. Raporlara göre şirket ilk kez XRP’nin toplam arzının yarısından daha azına sahip durumda.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse bu gelişme büyük bir ‘dönüm noktası’ olarak yorumladı. Sonuç olarak bu gelişme XRP’nin ‘gerçek bir faydası’ olduğunun açık kanıtı olarak yorumladı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere XRP’nin ‘merkezileştiği’ iddiası sık sık tartışıldı. Bu eleştirinin kaynağı Ripple şirketinin token arzının çoğunluğunu kontrol etmesiydi.

Aralık ayının ortasında, Ripple, fiyat istikrarını korumak amacıyla ayda bir milyar token serbest bırakmaya başladı. Bu işlem için 55 milyar XRP cüzdanlarda kilitlendi.

Şirket raporu, merkezileşme eleştirilerini reddetti. XRPL Ledger’daki mevcut 130 doğrulayıcı düğümden yalnızca dördünü işlettiğini de raporda ayrıca belirtti.

Ripple Üçüncü Çeyrekte 310 Milyon Dolarlık XRP Sattı

Ripple XRP

Ripple ikinci çeyrekte toplamda 408 milyon dolar değerinde XRP satmıştı. Yayınlanan son rapora göre üçüncü çeyrekte satılan XRP token’ların değeri 310 milyon dolar civarında yer alıyor.

Şirket, tokeni yalnızca isteğe bağlı likidite (ODL) ürünü ile bağlantılı olarak satmaya devam ettiğini iddia ediyor. ODL çözümü, iki fiat para birimi arasında sorunsuz bir şekilde köprü oluşturmak için XRP kullanıyor.

Şirket, Şubat 2019’dan bu yana herhangi bir programatik satış gerçekleştirmedi. Toplam Ripple satışları, üçüncü çeyrekte küresel XRP hacminin %0,42’sini oluşturdu.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U.Today

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?