Ocak 26, 2022

XRP Davasında Yeni Gelişme! Keşif Süreci Uzuyor Mu?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple davasında belirli belgeleri teslim etme emriyle mücadele etmek için zaman kazandı ve davanın sonucunu potansiyel olarak geciktirmiş oldu. İşte detaylar.

Daha önce bildirdiğimiz üzere, SEC’in eski direktörü William Hinman geçmişte yaptığı açıklamalarıyla davanın odak noktalarından biri haline gelmiş durumda, özellikle Ripple’ın savunmasında önemli bir yere sahip. Hinman, yıllar önce Ethereum’un menkul kıymet olmadığını belirtmişti. Bu da, Ripple davasında önemli bir çekişme noktası haline geldi.

Geçtiğimiz günlerde mahkeme Hinman’ın, 2018 yılında ETH ile ilgili yaptığı konuşmaya ilişkin kurum içindeki konuşmaların ve taslak metinlerin Ripple şirketine ulaştırılmasını kararlaştırdı. Fakat sonrasında SEC yeni bir itirazda bulundu ve federal yargıç Sarah Netburn bu itirazı kabul ederek SEC’e 17 Şubat’a kadar savunma hazırlaması için zaman verdi. Ripple’ın hukuk ekibinin ise bu savunmaya yanıt vermek için 25 Şubat’a kadar süresi olacak.

SEC, XRP‘nin piyasaya sürüldüğünde kayıt dışı bir menkul kıymet olduğunu ve bugüne kadar bir menkul kıymet olarak kaldığını iddia ediyor. Ancak Hinman, tüm kripto varlıklarını menkul kıymetler olarak değerlendirmiyor. 2018 konuşmasında, ağlarının merkezi olmayan yapıları nedeniyle Bitcoin (BTC) veya Ethereum’un (ETH) menkul kıymetler olduğunu düşünmediğini açıkça söyledi.

Avukat ve kripto hukuk uzmanı Jeremy Hogan, yeni bir tweet’te söz konusu kararda, SEC’in süre uzatımına izin veren hiçbir “umut ışığı” olmadığını söyledi.

“Şimdi keşif en erken Mart ayına kadar sonuçlanmayacak.”

Son olarak “Keşif Süreci” için belirlenen son tarihin 28 Şubat olduğunu belirtmekte fayda var. Bu tarihten sonra davanın hız kazanması bekleniyor.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.