Nisan 12, 2024

XRP Benzeri Görülmemiş Bir Aşamada: Yeni Fiyat Hedefi Neresi Olacak?


XRP fiyatı uzun süredir 1 dolar seviyesinin altında konsolide olmuş durumda ve yasal mücadelelerin etkisiyle beklenen yükseliş henüz gerçekleşmedi. Ancak bir kripto analisti, fiyatın yakında önemli bir kırılma yaşayabileceğini öngörüyor. Çünkü altcoin şu anda yükseliş iyimserliği ve düşüş baskısı arasında sıkışmış durumda.

xrp fiyatı 1 dolara hedefine ulaşabilecek mi?

Analist, oluşan bu dengeyle birlikte XRP fiyatını iyi tanımlanmış bir aralıkta sınırladığını ve hem boğaların hem de ayıların piyasaya hakim olma girişimlerini boşa çıkardığını öne sürdü. Bu uzun süreli yatay hareketin yarattığı zorluklara rağmen, piyasa uzmanı bunun madalyonun yapısal sağlığına katkıda bulunan çok önemli bir temel olduğunu vurguladı.

Ek olarak, bu uzun süreli konsolidasyon sırasında XRP’nin her iki yönde de önemli hareketlere direnmesine yardımcı oluyor. Bu da hem yükseliş hem de düşüş baskısını engelliyor.

“Bu konsolidasyon aşaması Ağustos 2023’ten bu yana devam etti ve yaklaşık 8 ay sürdü. Uzatılmış yatay hareket zorlayıcı görünse de, temel ve yapısal olarak sağlıklı bir oluşumu temsil ediyor.

Dolayısıyla, bu istikrar, hızlı kâr elde etmek isteyen trader’lar için biraz zorlayıcı olsa da uzun vadeli görünümde iyimserliğe işaret ediyor.

Haber hazırlanırken XRP 0,609 dolardan işlem görüyordu ve son 24 saat içinde yaklaşık %1’lik hafif bir düzeltme kaydetti.

Son zamanlarda artan yükseliş hissiyatına rağmen, XRP hala 0,70 doların altında konsolide olmaya devam ediyor. Bu durum, yatırımcıların 1 dolar hedefine doğru potansiyel piyasa hareketlerini beklemelerine neden oluyor.

analistler 0,6649 doları kritik bir destek seviyesi olarak belirledi ve 1 dolar hedefine giden yolda önemli bir rol oynayabilir. Öte yandan, Ripple’ın stabilcoin hakkında bir duyuru, XRP için olumlu bir katalizör olabilir. Özellikle 2023’teki yasal gelişmelerin gölgesinde.

Ayrıca, etrafındaki balina aktivitesindeki artış, tokenin kısa vadeli performansını etkileyebilir; Whale Alert verilerine göre, borsalara gönderilen büyük miktarlardaki token, fiyat üzerinde belirleyici bir etkiye sahip olabilir.

Kaynak : Finbold

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?