Vitalik Buterin Kripto Dünyasında Üç Önemli Fırsatı Paylaştı!

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin henüz gerçekleşmemiş üç “büyük” fırsatı paylaştı. Buterin’e göre bu üç fırsat, yakın zamanda kripto dünyasının en çok konuşulanları arasına girecek.

Buterin, Bankless’ın ortaklarından David Hoffman ile bir röportaj gerçekleştirdi. Hoffman’ın merkezi olmayan uygulamalar için “benimseme dalgasının” artık sona erdiği ve geliştiricilerin gelip yeni merkezi olmayan uygulamalar oluşturması için “daha az fırsat” olduğu yönündeki endişelerine yanıt vererek 2023 yılında kripto endüstrisine bakış açısını paylaştı.

Vitalik Buterin mevcut belirsizlik duygularını bir kenara bırakarak, kripto kullanımını kolaylaştırmak ve benimsenmeyi arttırmak için ‘cüzdan altyapısında’ geliştirmeler yapılması gerektiğinin altını çizdi.

Vitalik altcoinler için açıklamada bulundu!

Ethereum kurucu ortağı, “Bir milyar insanın kullanacağı bir cüzdan yapabilirseniz, bu çok büyük bir fırsattır” yorumu yaptı.

Buterin’in büyük fırsatlar olduğuna inandığı ikinci alan ise hem on-chain hem de makroekonomik koşullara dayanabilecek bir ‘stabilcoin‘ oldu. Buterin, hiperenflasyona dayanaklı ve küresel olarak erişilebilir bir stabilcoin’in devrim niteliğinde olacağını düşünüyor.

“ABD doları hiperenflasyonu dahil olmak üzere her türlü probleme dayanabilecek bir stabilcoin yapabilirseniz bu adeta bir devrim olacaktır.”

Ancak Buterin, bunun nasıl başarılabileceğine ilişkin herhangi bir teknik öneri sunmadı.

Son olarak Buterin, Ethereum‘un Facebook, Google, Twitter ve diğer merkezi tekellerden oturum açma yetkilerini almasına katkıda bulunacak herhangi bir potansiyel gelişmeye dikkat çekti. Kurucu ortağa göre bu alanda yaşanan gelişmeler, Ethereum ağının pazar hakimiyetini de arttıracaktır.

“Eğer Ethereum ile oturum açıp çalışabilirseniz ve Facebook, Google ve Twitter’ı internetin oturum açma efendileri olmaktan çıkarabilirseniz, bu başlı başına büyük bir fırsat, değil midir?”

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Buterin yakın zamanda, artan rekabet ve pazarın olgunlaşması nedeniyle pazar boşluklarını doldurma fırsatının daha az belirgin hale geldiğini belirtti.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : CoinTelegraph


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.