Veriler Dikkat Çekiyor: Kripto Piyasaları Toparlanacak mı?

0
Veriler Dikkat Çekiyor: Kripto Piyasaları Toparlanacak mı?

Kripto para piyasası katılımcıları uzun bir süredir piyasaların toparlanarak yeşil bölgeye girmesini bekliyor. Birçok farklı analist toparlanma için sık sık tahmin paylaşsa da henüz olumlu bir sonuç alınamadı. Bunun yanı sıra Santiment, dikkat çeken bir veriyi öne sürerek yaklaşan bir toparlanmaya işaret etti.

USDT Piyasaya Dönüyor – Santiment

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere On-chain öngörülere göre, sağlayıcılar, balinalar ve köpekbalıkları piyasaya yeniden dağıttıkları USDT’nin bir kısmını geri eklemeye başladı. Arz balinaların adreslerine geri dönerken, ilk kripto para birimi Bitcoin‘de hafif toparlanma belirtileri ortaya çıktı.

Tarihsel olarak, Bitcoin ve USDT birbirleriyle güçlü bir korelasyon göstermektedir. Balina adreslerinde USDT arzının artmasıyla birlikte, Bitcoin bir yükseliş trendine giriyor, bu yüzden adreslerdeki arzın mevcut artışı Santiment tarafından bir yükseliş işareti olarak yorumlandı.

Bilindiği üzere kripto para piyasasında yer alan stabilcoin‘ler genellikle Bitcoin ve Ethereum başta olmak üzere diğer kripto paralar haricinde kullanılmadığından dolayı, arzlarının artması piyasadaki katılımcıların ‘satın alma’ gücünde bir artış olarak kabul edilir.

kripto para birimleri

Ne yazık ki USDT arzı, 2021’in sonlarında meydana gelen düşüşten önce gördüğümüz değerlerden oldukça uzakta seyrediyor. Bu değerlerin toparlanması büyük olasılıkla aylarca sürecek bir birikim aşamasına ihtiyaç duyuyor.

Fiyat performansı açısından, Bitcoin, fiyatın 20.000 doların üzerine çıktığı Eylül ayından bu yana piyasada herhangi bir pozitiflik göstermiyor. Bu haftaki çeşitli makro-finansal olaylar büyük olasılıkla BTC ve genel olarak kripto para birimleri gibi riskli varlıklar üzerinde baskı yaratmaya devam ediyor, bu nedenle hızlı bir toparlanma yaşanmasını beklemek pek de gerçekçi bir senaryo değil.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın