Ocak 20, 2023

Ve Genesis İflas Etti: İşte Etkilenen Şirketler!

Kripto piyasasının yakından takip ettiği Genesis, 3,6 milyar dolardan fazla borçla birlikte New York’ta iflas koruma başvurusunda bulundu.

Genesis, 19 Ocak günü geç saatlerde New York Güney Bölgesi için ABD İflas Mahkemesi’nde 11. Bölüm iflas koruma başvurusunda bulundu. Şirket, başvuruyu takiben en büyük 50 teminatsız alacağının bir listesini yayınladı. Alacakların toplam değeri 3,6 milyar doların üzerinde.

Bu borçlardan bazıları yaklaşık yarım milyar dolarlık borç da dahil olmak üzere kim oldukları belirsiz yerlere ait. Uzmanlara göre bu borçlar genelde “bireysel” alacaklılara ait.

Genesis Borçlu Olduğu Şirketleri Açıkladı

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere nitekim Genesis’in borçlular listesinde tanıdık birçok kripto firması da yer alıyor. Digital Currency Group ile kamuya açık bir tartışmaya dahil olan Gemini Trust Company, 766 milyon dolarlık bir taleple listenin başında yer alıyor.

Dev Kripto Şirketi Zorlukları Aşamıyor: Büyük Satış İhtimali!

Diğer borçlular arasında kripto fonu Mirana Corp’a 151 milyon dolar. Sorunlarla boğuşan kripto borç veren Babel Finance’e 150 milyon dolar. VanEck New Finance Income Fund’a 53 milyon dolar. Kripto platformu Abra’ya ait olan Plutus Lending’e 30 milyon dolar. Ve ticaret firması Cumberland DRW’den 19 milyon dolarlık bir borç var.

Heliva International Corp 55 milyon dolarlık bir taleple listede yer alıyor. Bu dikkat çekici çünkü Decentraland’ın CFO’su Santiago Esponda, Heliva’nın sorumlularından birisi. Ancak Decentaland’ın COO’su Ryan de Tabaoda CoinDesk’e iddianın resmi bir Decentraland yatırımı olmadığını açıkladı.

Genesis’in iflasının kripto piyasasına nasıl etkileri olacağı farklı haberlerde ayrıca derlenecektir.

Kaynak : The Block
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?