Ocak 19, 2023

Dev Kripto Şirketi Zorlukları Aşamıyor: Büyük Satış İhtimali!

Dijital medya platformu CoinDesk’in çatı şirketi Digital Currency Group (DCG), zor günleri atlatmaya çalışıyor. Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere DGC, portföyünde tuttuğu bazı varlıkları satmayı düşünüyor.

Wall Street Journal’ın haberine göre CoinDesk, finansal danışmanlık şirketi Lazard’dan yatırım bankacılarının yardımını aldı. Bu bankacılar şirkete tamamen ya da kısmen satış gibi olasılıkları değerlendirmede yardımcı olacak.

Digital Currency Group’a ait medya platformu için 200 milyon doları aşan teklifler geldiği medyada konuşuluyor. DCG’nin söz konusu şirketi 2016 yılında 500.000 dolar karşılığında satın aldığı düşünülürse bu oldukça kârlı bir satış olacaktır.

DCG Fon Bulmakta Zorlanıyor

Barry Silbert’in sahibi olduğu DCG son zamanlarda birtakım mali zorluklarla karşı karşıya olduğu biliniyor. Şirket 17 Ocak’ta hissedarlarını, bilançosunu iyileştirmek ve “likiditeyi korumak” amacıyla temettü ödemeyi durduracağı konusunda bilgilendirmişti.

18 Ocak’ta Bloomberg, bir başka DCG iştiraki olan kripto kredi şirketi Genesis Global’in alacaklılara 3 milyar dolardan fazla borcu olduğunu kabul ettikten sonra iflas ilan etmeye hazırlandığını bildirdi. Bu muhtemelen DCG’nin o sırada yaşadığı mali zorlukların önemli bir bileşeniydi.

Habere göre DCG’nin risk sermayesi portföyünce CoinDesk ve Genesis de dahil olmak üzere 200’den fazla şirket bulunuyor. bu şirketlerin tamamı kriptoyla bağlantılı durumda. Şirket ayrıca varlık yönetimi firması Grayscale Investments, kripto para borsası Luno ve danışmanlık şirketi Foundry’nin de sahibi.

FTX ve Alameda Research’ün Kasım ayındaki çöküşünün nedeni birçok isme göre CoinDesk. Hatırlanacağı üzere medya platformu söz konusu usulsüzlükleri aktardığı bir haber yapmıştı.

Tron’un arkasındaki isim olan Sun, geçtiğimiz günlerde DCG’nin değerlendirmesine tabi olmak üzere Digital Currency Group’un varlıklarına 1 milyar dolara kadar yatırım yapmaya açık olduğunu söyledi.

Kaynak : CryptoPolitan
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?