Aralık 8, 2023

Uzman Analist Bitcoin ETF Senaryolarını Tartıştı: Onay Sonrası Bu Felaket Kaçınılmaz!

Bitcoin fiyatının kısa bir süre önce 45.000 dolara yaklaşmasıyla birlikte işler iyice hareketlendi ve çeşitli spekülayonları tetikledi. Evan Aldo gibi deneyimli analistler ise mevcut verileri inceleyerek rallinin ‘aşırı ısınmadığını’ ve dolayısıyla işlerin yolunda olduğunu savunuyor. Aldo, bilinçli yatırım kararları almak için temel piyasa göstergelerini ve tarihsel kalıpları izlemenin önemini vurgulayarak analizini detaylandırdı.

Paul Barron Network’te kısa bir süre önce yayınlanan bir röportajda görüşlerini açıklayan Evan Aldo, Eylül ayında başlayan ralliden bu yana Bitcoin’in değerindeki yaklaşık %83’lük önemli artış hakkında konuştu. Birçok katılımcı bu denli hızlı bir büyümeyi aşırı ısınmanın bir işareti olarak görse de Aldo, yükseliş yıllarında BTC’nin davranışındaki tarihsel eğilimlere dikkat çekti. BTC’nin bazen iki yıla varan uzun süreler boyunca yukarı yönlü ivmeyi sürdürme eğiliminde olduğunu düşünüyor.

Aldo, grafiklerde 48.000 dolar civarındaki direnç ve düşük 50.000 dolar aralığı gibi önemli seviyeler belirledi. Bu seviyelerde volatilitenin artabileceğini ve potansiyel olarak bazı altcoin‘lerin önemli hamleler yapabileceğini öne sürdü.

Mevcut ralliyi 2015 piyasasıyla karşılaştıran Aldo, benzer bir modelin altını çizerek önümüzdeki aylarda azalan getiri ve yatay hareket potansiyelinin göz önünde bulundurulması gerektiğini vurguladı.

İleriye dönük olarak görüşlerini aktaran analist, perakende yatırımcıların piyasaya yeniden giriş noktaları hakkında spekülasyonda bulundu. Bitcoin’in 50.000 doları aşmasının ardından, muhtemelen bir Bitcoin ETF’sinin piyasaya sürülmesiyle tetiklenecek şekilde, perakende ilgisinin artabileceğini öne sürdü. Bununla birlikte, ETF sonrası, özellikle de Federal Rezerv’in gelecek yılın başlarından ortalarına kadar yapacağı bir değişiklikle aynı hizaya gelirse, potansiyel bir piyasa düşüşü konusunda uyarıda bulundu.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, altcoinlere değinen Aldo, mevcut piyasa koşullarının özellikle Cardano gibi projeler için uygun bir giriş fırsatı sunduğunu öne sürdü. Bitcoin baskınlık grafiği daha fazla istikrar gösterene kadar altcoinlere kademeli bir Dolar-Maliyet Ortalaması (DCA) yaklaşımı önerdi.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?