Ekim 22, 2022

Ünlü Borsa Hacklendi: Yatırımcıların Varlıkları Güvende mi?


Son güncellenme : 22.10.2022 - 12:41

Önde gelen borsalardan birisi olan Gate.io‘nun Twitter hesabı hacklendi. Saldırganlar paylaştıkları sahte site ile 500.000 USDT değerine çekiliş yapacağını açıkladı. Saldırganlar tarafından açılan sahte sitede kullanıcıların metamask veya benzeri bir cüzdanını bağlamaları belirtildi.

Yaklaşık bir milyon üyeye sahip olan Gate.io, nedeni şimdilik bilinmeyen bir şekilde saldırıya uğradı. Saldırganlar resmi Twitter hesabını ele geçirerek sahte bir çekiliş düzenledi.

Saldırgan bu hamlesini çok dikkatli bir şekilde yaptı ve açıklama kısmında yazan “gate.io” isimli domain’i “gąte.com” olarak değiştirdi. Söz konusu domain “ą” bir sahte karakter de içeriyordu ve xn--gte-ipa com adresine gidiyordu. Elbette bu site sahtekarlar tarafından kurulmuştu.

Gate.io hacklendi

Söz konusu sahte site 500.000 USDT değerinde çekiliş düzenlendiği bilgisini içeriyordu. Çekilişin 1000 kişi arasında dağıtılacağı yani da yer almıştı.

Hediyeyi dağıtmak için bir cüzdana ihtiyaçları olduğunu belirten site, kullanıcıların varlıklarını çalmak üzere bir sistem kurmuşlar.

Blockchain araştırmacısı Peckshield de söz konusu saldırıyı doğruladı ve sahtekarlığa karşı uyardı. Peckshield’a göre saldırganlar tüm verilere erişecek bir düzenek kullanıyor.

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere Ekim ayında hack saldırıları had safhaya çıkmıştı. Gelişmeleri sizlere ayrıca duyuruyor olacağız.

[irp posts=”66983″ ]

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coin Telegraph

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?