Ünlü Analiste Göre Bitcoin İçin Büyük Düşüş Kapıda! – İşte Nedeni

0

Bitcoin yatırımcıları Salı günü, fiyatın bir saatin altında %15 düşmesinin ardından sürpriz bir kısa süreli aksilikle karşılaştı. Salı günü 52.500 dolardan 44.000 doların altına yaşanan düşüş, Çarşamba günü BTC’nin değeri hafifçe toparlanmasına rağmen kripto piyasalarında milyarlarca doların silinmesine neden oldu.

Uzmanların Bitcoin’in yıl sonuna kadar fazla dirençle karşılaşmadan 100.000 dolara ulaşabileceğine dair daha önceki tahminlerine rağmen, bu haftaki çöküş, dikkatleri fiyatın hala yılın en düşük seviyesi olan 20.000 dolara düşebileceğini öne süren ölü kedi sıçrama modeli teorisine kaydırdı.

Trading grafiklerindeki ölü kedi sıçrama modeli, yeterince uzağa ve yeterince hızlı bir şekilde düşerse ölü bir kedinin bile sıçrayacağı fikrine dayalı olarak adlandırılmıştır. Bu nedenle, trading çizelgelerindeki bu model, uzun süreli bir ayı piyasasının ardından kısa süreli bir fiyat toparlanması ve ardından keskin bir düşüş ile karakterize edilir.

Dün piyasa, fiyat yükseliş trendini desteklemeyi başaramadı ve bu, yakın geçmişte ölü kedi sıçraması modelini savunan bir analist olan Mr. Whale’in konu hakkındaki görüşünü de sağlamlaştırdı. Bitcoin’in nisan ayındaki tepe seviye olan 64.000 dolardan beri ayı piyasasında olduğunu belirten Mr. Whale, nisan ortasındaki zirvelerden bu yana fiyat bu aralığın altına hiç düşmediği için Bitcoin fiyatı 20.000-30.000 dolar aralığında düşebileceğini söyledi.

“Bu düşüş, gelecekte yaşayacağımız kaosla karşılaştırıldığında hiçbir şey.

Bu ayı piyasasının bizi 40 bin doların, sonra 30 bin doların ve sonunda 10 bin doların (2022’de) bile altına getireceğine olan inancım tam.

Mayıs ayında uyardığım 50 bin dolara sıçradığını gördük, şimdi ölü kediye tanık oluyoruz”

Analist ayrıca eğer Bitcoin bu sene içinde 100.000 dolar seviyesini geçerse hesabını sileceğini iddia edecek kadar ileri gitti.

Ayrıca JPMorgan da geçen hafta altcoin’lerdeki büyük fiyat artışlarının güçlü yapısal ölçütler tarafından desteklenmediği, geçici göründüğü ve çökmeye mahkum olduğu konusunda yatırımcıları uyardı. Bunun gibi volatil bir piyasada her an her şeyin olabileceğini hiçbir zaman unutmamak gerekiyor.

Bütün kripto paralarda olduğu gibi, Bitcoin için de bir eğilimin neden gerçekleştiğini tatmin edici bir şekilde açıklayan tek bir neden yok, ancak bazı insanlar Bitcoin’in El Salvador’da ulusal para birimi olarak kabul edilmesinin bu düşüşe neden olabileceğini söylüyor. Başkan Nayib Bukele, birkaç gün önce hükümetin ağ kapasitesi sorunlarının ardından Chivo Bitcoin cüzdanını geçici olarak kapatmak zorunda kaldığını açıkladı. Ethereum, Cardano ve Binance Coin de aynı şekilde fiyat düşüşü yaşadı. Solana bi süre boyunca bu trende meydan okuyup yükselişine devam etse de o da diğer kripto paraları takip ederek son 24 saat içinde değerinin yüzde 15’ini kaybetti.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın