ABD’nin En Büyük Bankası JPMorgan Altcoin’ler İçin Güçlü Bir Düşüş Tahmini Yayınladı

0

JPMorgan, giderek yükselen altcoin piyasasının yatırımcılar için bir endişe konusu olması gerektiğine inanıyor

JPMorgan, Business Insider tarafından alıntılanan yakın tarihli bir notta, devam eden altcoin rallisinin, kripto para piyasası yatırımcıları tarafından büyük bir kırmızı bayrak olarak görülmesi gerektiğini iddia ediyor.

ABD’nin en büyük bankası, yenilenen altcoin sezonun piyasadaki froth’un -piyasadaki değerlerin inanılmaz derece yüksek olması- bir işareti olduğuna inanıyor:

“Kripto para piyasaları yeniden frothy(varlığın fiyatının gerçek değerinin önüne geçtiği durum) görünüyor.”

JPMorgan, alternatif kripto para birimlerinin artık toplam piyasa değerinin üçte birini oluşturduğu gerçeğine işaret ediyor.

Koinfinans tarafından bugün bildirildiği üzere, Cardano bugün ilk kez 3 dolarlık fiyat seviyesini aştı. Kripto para birimi, 12 Eylül’de yapılması planlanan akıllı sözleşme lansmanı beklentisiyle hareket ediyor. ADA 2021’de yüzde 1.500’den fazla artış kaydetti.

Solana kısa süre önce CoinMarketCap’in en iyi kripto para birimleri listesinde ilk 10’a girdi ve sadece bir hafta içinde yüzde 70’den fazla yükseldi. Yüksek verimli “Ethereum katili”, gelişen merkezi olmayan finans alanından ve non-fungible token (NFT) çılgınlığından yararlanıyor.

JPMorgan; mevcut yükseliş trendinin, teknik faktörler yerine başka bir perakende çılgınlığı tarafından yönlendirildiği görüşüne bağlı kalıyor:

“Altcoinlerin payı tarihsel standartlara göre oldukça yüksek görünüyor ve bunun yapısal bir yükseliş trendinden ziyade bir froth(köpük) ve perakende yatırımcı çılgınlığının bir yansıması olduğuna inanıyoruz.”

Başkaları Açgözlü Olduğunda dikkatli olun

Haziran ayında, J.P. Morgan’ın küresel pazar stratejisti Nikolaos Panigirtzoglou, Bitcoin hakimiyetinin ayı piyasası aşamalarını belirlemek için izlenmesi gereken kilit gösterge olduğunu belirtmişti.

Piyasa hakimiyetinin tutarlı düşüşü, coşkulu piyasa katılımcıları, artan risk iştahları nedeniyle altcoin’lere daha agresif bir şekilde bahis yapma eğiliminde olduklarından, bu gelişme büyük bir düzeltmenin yolda olabileceği anlamına gelebilir.

Mayıs ayının ortasında, Bitcoin baskınlık göstergesi, şaka coin çılgınlığı tam olarak zirveye ulaştığında yüzde 39’a düştü. Bu piyasa coşkusunu, 19 Mayıs’ta büyük bir düzeltme izledi ve piyasanın önceki yüksek seviyelerine dönmesi üç aydan fazla sürdü.

Bitcoin’in hakimiyeti, Ocak 2018’in başlarında da tüm zamanların en düşük seviyesi olan yüzde 33’e düştü ve bu, ICO çılgınlığının zirvesine ve önceki boğa koşusunun sonuyla aynı zamana denk geldi.

Bitcoin’in pazar payı, Ocak ayı başında %69’luk bir yıllık zirveye ulaşmasının ardından şu anda %42’de oturuyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın