Ekim 14, 2022

TRON’un Kurucusu Açıkladı: Bu Altcoin’den Milyonlarca Aldım!


TRON’un kurucusu Justin Sun, son günlerde kripto para basınında sıklıkla yer almaya başladı. Sun’ın son açıklaması da gündeme bomba gibi düştü. Justin Sun, yaptığı bir açıklamada Huobi Token’dan milyonlarca satın aldığını ve hala sahip olduğunu belirtti. Şu anda Huobi kripto borsasının danışmanı olarak görev aldığı için HT token’larını artırmaya istekli olduğunu da sözlerine ekledi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Justin Sun’ın yorumları 13 Ekim Perşembe günü Emily Chang ile Bloomberg kanalında gerçekleştirdiği bir röportaj sırasında paylaşıldı. “Kendimi HT token’larının en büyük sahiplerinden biri olarak görmek isterim” yorumuyla bu konudaki isteğini çok daha güçlü bir biçimde açıkladı.

Huobi

Tron kurucusu 2013 yılında kripto borsasının kurulmasından bu yana HT tokenları biriktirdiğini de belirtti. Justin Sun, Huobi kripto borsasına danışman olduktan kısa bir süre sonra, HT token’ın fiyatı bir hafta içinde yaklaşık %100 artış kaydetti.

Haber hazırlanırken, HT token %12.32 artışla 8.14 dolar fiyat ve 1.2 milyar dolarlık piyasa değeri ile işlem görüyordu. Bu veriler, Huobi token’ın (HT) bir haftadan kısa bir sürede piyasa değerine 600 milyon dolardan fazla eklenmesinin ardından dikkat çekti. Justin Sun’ın HT token üzerindeki etkisi ise yadsınamaz bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor.

Huobi şu anda piyasadaki ilk on küresel kripto para borsasından biridir. Bu borsa günlük işlem hacminde yaklaşık 900 milyon dolarlık işlem gösteriyor.

Justin Sun, Huobi’nin Gölge Sahibi mi?

Koinfinans.com olarak daha önce açıkladığımız gibi, Tron’un kurucusu Justin Sun’ın Huobi Global’in gölge sahibi olduğu iddia edildi. Ancak Sun, kripto borsasında hisse satın alma iddialarını reddetti. Bu gelişme hakkında konuşan kripto gazetecisi Coin Wu şunları yazdı:

“Huobi’nin iki resmi cüzdanının 74 milyon HT’si 13 Ekim’de iki yeni adrese transfer edildi ve ilk işlemler Justin Sun’ın poloniex’inden yapıldı. Resmi olarak Huobi tarafından tutulan HT, Huobi Exchange’in satın alınmasının bir parçası olabilir ve Sun’a devredildi.”

Justin Sun, Huobi varlığını küresel pazara daha da genişletmeye odaklanacaklarını söyledi. Ayrıca, yasalar izin verirse borsayı Çin’e geri getirmekle de ilgileniyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coingape

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?