Trader’dan Bitcoin Yorumu: Tarih Tekrar Ederse…

0
Trader'dan Bitcoin Yorumu: Tarih Tekrar Ederse...

Önde gelen kripto varlık Bitcoin, tarihsel geçmişini takip ederse büyük bir ralli ihtimali var. BTC’de daha önce görünen bir hareket, günümüzde tekrarlanmaya başladı. Peki büyük yükseliş mümkün mü?

CNBC kanalına da sık sık katılan trader Alan Farley, Bitcoin boğalarına umut veren açıklamalarda bulundu. Farley, bu kadar büyük bir satış baskısının ardından fiyatın arttığını belirtti. Trader’a göre daha önce yaşanan baskının sonucu beş ay içerisinde %500 artış oldu.

Bitcoin fiyat tahmini

Alan Farley’in bahsettiği dönem 2018 yılına denk geliyor. Hatırlanacağı üzere Bitcoin o zaman acımasız bir kripto kışından kurtulmaya çalışıyordu. Nitekim şu an yaşanan krizin ve kayıpların kapsamı oldukça değişti. Medya tarafına yansıması ve düzenleyici baskısı gibi nedenler de 2018’den oldukça farklı.

Yine de geçmiş veriler, yatırımcıların aşırı satım seviyelerinde Bitcoin satın alarak önemli kazançlar elde ettiğini gösteriyor. Momentum göstergesi olan “Göreceli Güç Endeksi” 30’un altına düştüğünde işler değişiyor. Bu verinin yorumu, Bitcoin fiyatının aşırı satımda olduğu kabul edilir.

Koinfinans.com tarafından bildirildiği üzere, Bitcoin boğası Mike Novogratz kısa süre önce Bitcoin’in bu krizden geri dönebileceğini paylaştı. Ancak çok az faydası olan daha küçük projelerin bu krizi atlatmasının pek mümkün olmadığını da ekledi.

Novogratz’ın uzun vadeli tahmini Bitcoin başına 500.000 dolar. Milyarder, bu hedefe potansiyel olarak bundan beş yıl sonra ulaşılacağına inanıyor.

Wall Street’in hisse senedi seçicisi Cathie Wood, kısa süre önce firmasının Bitcoin fiyatının bu on yılın sonunda 1 milyon dolara ulaşabileceği yönündeki aşırı iyimser çağrısını ikiye katladı.

Bitcoin’in bu fiyat hedefine ulaşabilmesi için şu anda bulunduğu noktadan %5,949 oranında yükselmesi gerekiyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın