Kasım 24, 2022

Bitcoin Balinası Hareketlendi: Hareketin Detayı Korkutucu!

2015 yılından beri elinde 10.000 Bitcoin (BTC) barındıran devasa Bitcoin balinası hareket etti. Balinanın bu BTC’leri elde etme şekli de göz önünde bulundurulduğunda yatırımcılar hareketi yakından takip ediyor. Söz konusu BTC’ler yasadışı bir faaliyetlerle elde edildi.

2014 yılında, Bitcoin hacminin büyük bir kısmı suçlular, kara para aklama hizmetleri veya kripto para birimini anonim ödemeler için kullanan vatandaşlar tarafından sağlanıyordu. Suç hacminin belirli bir kısmı çalınmış ya da hacklenmiş Bitcoin’lerden oluşuyordu. Bugün 10.000 BTC taşıyan balina, 2014 Mt.Gox hacklenmesi ile doğrudan bağlantılı.

On-chain verilere göre cüzdanlardan 65 BTC HitBTC kripto para borsasına transfer edildi. Yani suçlular Bitcoin’lerini nakde ya da başka tür dijital varlıklara dönüştürmeye ya da direkt çekmeye çalışıyor.

Borsa, mevcut kamu verilerine rağmen söz konusu “yasadışı” veya suç faaliyetleriyle ilgili olarak sınırlamadı veya işaretlemedi. Şu anda, suçluların fonlarına el koyup koymayacağı ve dijital varlık endüstrisinin dışına taşıyıp taşıyamayacakları belli değil.

Cryptoquant’ın CEO’su eski fonların hareketinin nasıl bir yükseliş faktörü olarak görülmemesi gerektiğini açıklamıştı. Young Ju’ya göre, eski Bitcoin ya KYC hizmetlerini kullanamayan bireylere aittir. “Kanunsuz çağda” ortaya çıktılar ya da KYC gerektirmeyen küçük mevduatlar yoluyla dağıtıldılar. Bu da piyasa üzerinde kademeli bir baskıya neden olmakta.

Eski Bitcoin balinalarının ve daha küçük adreslerin sayısı dikkate alındığında, kara para aklama operasyonları veya kimlik onayı olmadan para yatırmaya izin veren borsalarda KYC gerektirmeyen satışlar şeklinde piyasa üzerindeki baskıda sürekli bir artış göreceğiz.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?