Bitcoin Balinası Hareketlendi: Hareketin Detayı Korkutucu!

0
Bitcoin Balinası Hareketlendi: Hareketin Detayı Korkutucu!

2015 yılından beri elinde 10.000 Bitcoin (BTC) barındıran devasa Bitcoin balinası hareket etti. Balinanın bu BTC’leri elde etme şekli de göz önünde bulundurulduğunda yatırımcılar hareketi yakından takip ediyor. Söz konusu BTC’ler yasadışı bir faaliyetlerle elde edildi.

2014 yılında, Bitcoin hacminin büyük bir kısmı suçlular, kara para aklama hizmetleri veya kripto para birimini anonim ödemeler için kullanan vatandaşlar tarafından sağlanıyordu. Suç hacminin belirli bir kısmı çalınmış ya da hacklenmiş Bitcoin’lerden oluşuyordu. Bugün 10.000 BTC taşıyan balina, 2014 Mt.Gox hacklenmesi ile doğrudan bağlantılı.

On-chain verilere göre cüzdanlardan 65 BTC HitBTC kripto para borsasına transfer edildi. Yani suçlular Bitcoin’lerini nakde ya da başka tür dijital varlıklara dönüştürmeye ya da direkt çekmeye çalışıyor.

Borsa, mevcut kamu verilerine rağmen söz konusu “yasadışı” veya suç faaliyetleriyle ilgili olarak sınırlamadı veya işaretlemedi. Şu anda, suçluların fonlarına el koyup koymayacağı ve dijital varlık endüstrisinin dışına taşıyıp taşıyamayacakları belli değil.

Cryptoquant’ın CEO’su eski fonların hareketinin nasıl bir yükseliş faktörü olarak görülmemesi gerektiğini açıklamıştı. Young Ju’ya göre, eski Bitcoin ya KYC hizmetlerini kullanamayan bireylere aittir. “Kanunsuz çağda” ortaya çıktılar ya da KYC gerektirmeyen küçük mevduatlar yoluyla dağıtıldılar. Bu da piyasa üzerinde kademeli bir baskıya neden olmakta.

Eski Bitcoin balinalarının ve daha küçük adreslerin sayısı dikkate alındığında, kara para aklama operasyonları veya kimlik onayı olmadan para yatırmaya izin veren borsalarda KYC gerektirmeyen satışlar şeklinde piyasa üzerindeki baskıda sürekli bir artış göreceğiz.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın