Ocak 24, 2023

Coinbase Haberi Sonrası %145 Fırlayan Threshold Nedir?

Threshold (T), KEEP ağı ve NuCypher olmak üzere iki projenin birleşmesinden oluşan bir projedir. Her iki teknoloji de kullanıcılar için sürdürülebilir ve blok zinciri temelli bir gizlilik çözümleri geliştirmektedir. Her iki ağın da halihazırda kendi yerel token’ları olsa da, T ağının amacı akıllı sözleşme erişimine izin vermektir. Proje sonuç olarak kullanıcılar için şifrelenmiş verileri merkezi olmayan bir çerçevede yönetebilecek bir çözün sunuyor.

Threshold Projesinin Temel Özellikleri

  • Temel olarak bir yardımcı program token’ıdır.
  • Hem KEEP ağına hem de NuCypher’a dayanan bir yapısı vardır.
  • Threshodl (T) token’lar, Bitcoin’lerini sermaye olarak tutmak için tBTC şeklinde de kullanılabilmektedir.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz kripto para topluluğu projeyi oldukça büyük potansiyeli olduğu şeklinde yorumlamaktadır. NuCypher’ın yanı sıra Keep ağı üzerinde merkezi olmayan uygulamaları daha modern olarak oluşturmada kullanılabilmektedir. KEEP ile birlikte sağlık uygulamaları, kayıt ve sosyal medya gibi hassas veriler bu çözüm ile depolanabilmektedir. İçerik oluşturucular ise T coin‘leri kullanarak satın alma, satma ve takas etme gibi olanaklardan yararlanabilir.

T Coin Nasıl Kullanılır?

  • Threshold (T) coinleri yardımcı token’lardır. Altta yatan blok zinciri teknolojilerinin değeri arttıkça, token’ın değeri de artacaktır.
  • T coin’ler, Ethereum üzerinde BTC’nin “wrapped” yani sarılmış bir versiyonunu tBTC olarak da sunmaktadır.
  • Zaman içinde Threshold ağının, diğer katman-2 zincir varlıkları da dahil olmak üzere tBTC’nin büyümesine yardımcı olması beklenmektedir.

Projenin artılarından en dikkat çekeni altında yatan blockchain çözümlerinin başarısıdır. KEEP ve NU şu anda tüm zamanların en iyi 150 kripto para birimi arasında yer alıyor ve 700 milyon doları aşan (toplam) piyasa değerlerine sahip. Threshold, işlevselliği etrafında daha fazla uygulama oluşturuldukça uzun vadede değer kazanma konusunda muazzam bir potansiyele sahiptir.

Öte yandan Threshold blok zincirinde gizlilikle ilgili büyük bir sorunu çözmeyi hedeflerken, uzmanlar henüz sadık bir kullanıcı tabanına sahip olmayabileceğini söylüyor. Bu yavaş yavaş yaratılıyor olsa da, istenilen seviyeye ne zaman ulaşılacağı belirsiz.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?