Aralık 2, 2022

Tether, USDT Suçlamalarına Yanıt Verdi!

USDT stabilcoin’in arkasındaki şirket Tether, kripto varlıklarını nakit karşılığında satmak yerine daha fazla borç vermeye devam ediyor. Bu kredilere rağmen şirket detayları açıklamayarak şeffaf olmamayı tercih ediyor. Durum böyle olunca şirkete ilişkin endişeler de arttı.

FTX borsasının Bölüm 11 iflas başvurusu, Tether özelindeki endişeleri arttırdı. Piyasada yaşanan düşüşün Tether’in teminatını zayıflatmış olabileceğine inanılıyor.

Tether’in kurucu ortağı Reeve Collins, CNBC’nin SquawkBox programında iddialara yanıt verdi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Reeve yaptığı savunmada, şirketin rezerv kanıtlarını resmi web sitesinde yayınladığını belirtti. Kullanıcılar dilerlerse bunları kontrol edip doğrulama şansına sahip. Ayrıca Tether, hükümet yetkililerinin fonların nasıl yönetildiğini ve yatırım yapıldığını anlamaları için birkaç ayda bir denetime tabi tutuluyor.

Reeve, son 8 yılda şirketin geçmişine atıfta bulundu. Tether’in operasyonel geçmişinde, “her zaman her token’ı tam olarak 1 dolar karşılığında kullandı”.

Nitekim Tether birtakım soruları tamamen yanıtlamamış olsa da en kısa sürede FTX ve BlockFi gibi isimlerden daha şeffaf olacağını iddia etti.

FTX Çöküşünün Ardından Tether Belirsizliği Arttı

Düzenleyiciler ve Tether arasında uzun süredir sorunlar olduğu bilinen bir gerçek. Terra-Luna krizi ve 3AC liderliğindeki piyasa çöküşü sırasında bile, Tether’in rezervleri hakkında şüpheler devam etti.

Sonuç olarak FTX’in iflasından sonra USDT stabilcoin’i kısa bir süreliğine de olsa sabitini kaybetti.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coingape
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?