Terra Classic Yakımları Artıyor, Peki Sonuç Ne Olacak?

0
Terra Classic Yakımları Artıyor, Peki Sonuç Ne Olacak?

Terra ekosisteminin Mayıs ayında çökmesiyle birlikte kripto para dünyasında işler çok daha kötüye gitti. LUNA ve UST olarak anılan token’lar çöküşün ardından LUNC ve USTC olarak yeniden piyasaya girdi.

Koinfinans.com olarak aktardığımız üzere Mayıss 2022’de Terraform Labs’e ait algoritmik stabilcoin UST sabit değerini kaybetmişti. Bu düşüşün ardından LUNA fiyatı da çok sert düşmüştü.

Ekosistemin çöküşü büyük zararın yanı sıra piyasaya milyarlarca yeni token da getirdi. Terra ekosisteminin Terra Classic olarak adlandırılması ve gönüllü topluluk tarafından yürütülmesi büyük bir olaydı. Ancak enkazdan kalan milyarlarca token işleri çok daha zor hale getirdi.

Çöküş öncesi (günümüzdeki adıyla) USTC sabitini korumak için, daha fazla LUNC tokenı oluşturdu. Altcoin fiyatı 7 Mayıs’ta 68 dolardan yalnızca altı gün sonra 0,0001 dolara düştü.

Ayrıca, 7 Nisan 2022’de Terra Classic’in dolaşımda 346 milyon tokenı vardı. O zaman tüm zamanların en düşük arzına ulaştı. Ancak Mayıs ayındaki çöküşle birlikte altcoin’in dolaşımdaki toplam token sayısı 6,9 trilyona ulaştı.

Düşen fiyat ve aşırı yüksek arz, Terra Classic‘in gözden düşen token ailesine katılmasına yetti. Ancak, zenginlik arzusu ucuz token’lara olan ilgiyi ve iyileşme umutlarını arttırdı.

Söz konusu yakımlar olunca akıllara gelen ilk altcoin Shiba Inu olurken topluluk destekli Terra Classic gerçekten de güçlenebilir mi? Bu soruya olumlu bir yanıt vermek için bazı topluluk token yakmaya devam ediyor.

Terra Yakımları Fiyatı Yükseltecek mi?

Token yakma, bir dijital varlığın kesin olarak dolaşımdan kaldırılması ve arzının azaltılmasından oluşur. Token yakmanın temel amacı arzı azaltmaktır ve bu da varlığın değer kazanmasına yardımcı olur.

Bir varlığa olan talep artarsa, yakma işlemi token fiyatının yükselmesi için ekstra bir güç olabilir. Bununla birlikte, en zorlu piyasanın gösterdiği şey, bunun tek başına daha büyük bir kapitalizasyon için bir fark olmadığıdır.

Örneğin, Binance’in tokenı olan BNB, ilk yıllarında, borsanın bir yanma duyurusundan kısa bir süre sonra altcoin fiyatını arttı. Ancak zamanla, altcoine olan talep artsa bile, bu yanıklar BNB fiyatı üzerinde daha az baskı yaratmaya başladı.

Shiba Inu için de aynı senaryonun gerçekleştiğini söylemek mümkün. Sık sık büyük yakımlar yapılsa da fiyat eski günlerinden çok uzakta.

Ekim ayı başında Binance tarafından 1,8 milyar dolar değerinde LUNC tokenı yakıldı, ancak bu kriptonun yükselmesi için yeterli bir neden değildi. Kapitalizasyonunun %99’unu kaybederek piyasa güvenini yerle bir eden kripto para birimi olmasının yanı sıra, tokenin gerçek bir kullanım alanı da yok. Fiyatın gerçekten artması için mevcut arzın %99’unun yanması gerekiyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın