Sponsorlu İçerik
Kasım 29, 2023

Terra LUNC İçin Çılgın Fiyat Tahmini! Gözler 2 Milyon Doları Aşan Bitcoin ETF Token’da

*Yazı yatırım tavsiyesi değildir. Sponsorlu bir içeriktir.

Terra Classic LUNC son zamanlarda en çok dikkat çeken coinlerden biri. Bunun nedenleri arasında son bir haftada yüzde 65’lik değer artışı ve ağda yaşanan gelişmeler gösterilebilir. Terra Classic Labs (TCL) tarafından yapılan stratejik bir yatırım, LUNC üzerinde kademeli bir etki yarattı ve ağda yaşanacak potansiyel bir toparlanma konusunda heyecanı ateşledi.

Terra Classic Labs, Terra platformuyla ilgili algoritmik stabil coin olan TerraClassicUSD’ye (USTC) yaklaşık 500 bin dolar tutarında stratejik yatırım yaptı. Bu sermaye enjeksiyonu, son fiyat yükselişine katkıda bulunabilecek güven artırıcı bir hareket olarak görülüyor.

Ayrıca, Terra Classic topluluğu, bu varlıkları yeniden canlandırmayı amaçlayan ortak çabalarla tokenin arkasında toplandı. Eylül ayında topluluk yakım kararını oylamıştı ve topluluğun çoğunluğu yakımı destekleyen tarafta yer aldı.

Token yakma mekanizması, kripto para endüstrisinde enflasyonu yönetmek ve arzı azaltarak token değerini artırmak için sıklıkla kullanılan bir yöntem. Bir hafta içinde yapılan Terra ağındaki yakımlar hem USTC hem de LUNC için etkileyici bir fiyat artışına yol açtı.

Bu yakımları takip eden bir site olan luncmetrics.com, son bir haftada 1 milyardan fazla tokenin yakıldığını açıkladı. Şu ana kadar toplamda 78,24 milyardan fazla LUNC tokeni yakıldı ve bu da dolaşımdaki arzın 5,8 trilyona düşmesine neden oldu.

Terra Classic’in hızlı yükselişi, Terraform Laboratuvarı’nın kurucu ortağı Do Kwon’un Karadağ’dan ABD veya Güney Kore’ye iade edilmesi yönünde haberler çıkmasına da bağlanabilir. Geçtiğimiz yıl Terra ağına milyarlarca dolarlık bir çöküş yaşatan 32 yaşındaki Kwon, sahte pasaportlarla aylarca kaçtıktan sonra Mart ayında başkent Podgorica’da tutuklamıştı.

LUNC’un büyümesi, son zamanlarda tüm zorluklara meydan okuyan bir büyüme. Bazı analistler  0,00090’a kadar yükselebileceğini tahmin ediyor. Yatırımcılar böylesine büyüme gösterebilecek başka coinler araştırmaya devam ediyor.

Bu noktada, Bitcoin ETF adını taşıyan bir token dikkat çekiyor. Kripto sahnesine geçtiğimiz günlerde giren bu tokenin ön satış etkinliği, Bitcoin ETF token satın almak isteyen yatırımcıları buluşturuyor.

Bitcoin ETF Token (BTCETF) Nedir?

Bitcoin ETF, onay için SEC’ten haber beklerken Bitcoin ETF token, bu haberlerle topluluk üyelerini ödüllendirmek üzere tasarlandı. Kullanıcılara ETF ile ilgili haberdar olma ve bundan getiri elde etme potansiyeli sunan yeni bir kripto para birimi projesi olarak biliniyor.

Kaderini Bitcoin ETF’nin ilerleyişiyle uyumlu hale getiren proje, mevcut ETF heyecanına maruz kalmak isteyenler için kendisini birincil yatırım fırsatı olarak konumlandırıyor.

BTCETF Token, devam eden ön satışta 0,006 dolarlık fiyatla satın alınabilir. Projenin ön satışta 10 milyon dolara ulaşma gibi bir hedefi var. Ön satış, 1,9 milyon doların üzerinde bir artışla hızla ilerliyor. Çok kısa sürede bu fonu toplayabilmesi, büyük hedef konusunda umutları yükseltiyor.

BTCETF token, devam eden ön satışta 0,006 dolarlık fiyatla satın alınabiliyor. Token, ETH, USDT, BNB ve MATIC coinlerle satın alınabiliyor. Kredi kartı bir diğer satın alma yöntemi olarak belirlenmiş.

Detaylı Yol Haritası

BTCETF token, spot ETF onay sürecindeki kilit olabilecek dönüm noktalarıyla uyumlu bir deflasyon mekanizması ve dinamik bir vergi indirimi sistemini bünyesinde birleştiriyor.

Ulaşılan her dönüm noktası için proje toplam arzın yüzde 5’ini yakıyor. Ayrıca kullanıcılardan işlem vergisi de alan proje, bu dönümlere ulaşıldığında bunu yüzde 1 oranında azaltılıyor.

BTCETF tokenin yol haritası 5 dönüm noktasını belirledi. Bu da toplam arzın yani tokenlerin yüzde 25’inin yakılacağı anlamına geliyor. Bu dönüm noktaları ise şöyle:

  1. BTCETF Token işlem Hacminin 100 milyon doları aşması
  2. SEC’den gelecek ilk Bitcoin ETF onayı
  3. İlk Bitcoin ETF’sinin resmi lansmanının yapılması
  4. Yönetim altındaki Bitcoin ETF varlıklarının 1 Milyar doları geçmesi
  5. Bitcoin’in 100 bin dolar değerine ulaşması

Ayrıca, Bitcoin ETF token sahipleri, tokenlerini projenin web sitesinde stake ederek pasif gelir elde edebilir. Bu yazı itibarıyla  Bitcoin ETF token satın almak isteyenler, yüzde 127’ye varan bir yıllık yüzde getirisi (APY) elde edebilir.

Staking mekanizması şu anda bu oranı sunuyor ancak staking havuzu büyüdükçe bu oranda düşüş olacaktır. Yani, yüksek oranlardan faydalanan yatırımcılar erken yatırımcılar oluyor.

Uzun Vadeli Büyüme Potansiyeli

BTCETF token satın alma, ekosistemindeki tüm işlemlerde yüzde 5 vergi uygulayan bir işlem vergisi sistemine sahip. Bu vergi, projenin genel ekonomik modeline katkıda bulunan ek bir deflasyonist mekanizması temeliyle yapılandırılmış.

Her dönüm noktasının tamamlanmasının ardından BTCETF’in deflasyonist modeli, işlem vergisini yüzde 1 oranında azaltarak uyum sağlıyor. Bu da kullanıcıların projeye olan bağlılığını artıran etkenlerden biri olabilir.

Proje, büyümesini Bitcoin ETF sektöründeki önemli gelişmelerle uyumlu hale getirdi. Ayrıca bünyesine deflasyonist mekanizmayı katarak yatırımcılara cazip ödüller sunmak üzere tasarlandı.

Ek olarak, önemli dönüm noktalarına ulaşılması durumunda piyasalarda büyük heyecan yaratması ve tokenin değerini olumlu yönde etkilemesi bekleniyor. Jacob Bury, Crypto Boy gibi tanınmış analistler BTCETF’nin borsalara girdiğinde daha büyük bir yükseliş yaşama ihtimalinin olduğunu söylüyorlar.

Bitcoin ETF tokeni incelemek için tıklayın!

Sorumluluk reddi beyanı: Bu, sponsorlu bir içerik ve basın bültenidir. KoinFinans.com, ilgili şirket tarafından sağlanan bu sayfadaki içeriğin doğruluğunu garanti edemez ve bu sayfada yer alan ürün ve hizmetlerle ilgili doğabilecek zararlardan sorumlu tutulamaz. Kripto para yatırımları yüksek risk içermektedir, okuyucular, herhangi bir işlem yapmadan önce kendi detaylı araştırmalarını yapmalıdırlar.
Kaynak : Finixio
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?