Ekim 28, 2022

Terra ClassicUSD Aniden Yükseldi, İşlem Hacmi Fırladı!


Terra ClassicUSD (USTC) fiyatı son 24 saatte %13 arttı. Bu, çoğu kripto paranın düşüş kaybetmesi veya çok düşük yükseliş kaydetmesiyle aynı dönemde oldu. CoinMarketCap verilerine göre USTC’nin son 24 saatteki işlem hacmi de %482 arttı.

Haber hazırlanırken USTC, 0,043 dolardan işlem görüyordu. Basındaki haberlere bakıldığında ise artışı tetikleyecek herhangi bir haber veya gelişme yaşanmamıştı.

Binance Pazartesi günü, dördüncü toplu yakım sonuçlarını yayınladı. Güncellenen verilere göre 321.701.83 dolar veya 1.344.794.898,93 token ölü cüzdanlara taşınması tamamlandı.

Terra Classic topluluğu 19 Ekim’de vergi yakma oranını %1,2’den %0,2’ye düşürdü. Ayrıyeten ekosisteme katkıda bulunanlar ve altyapı için vergi gelirinin %10’unu ekleyen öneri de aktif oldu. Böylece yeni bir vergi yakım sistemi başladı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, kripto borsası Bitfinex de LUNC %0.2 vergi yakma desteğini vereceğini açıkladı.

Terra Kurucusu Do Kwon’a Ne Oldu?

Terra Kurucusu Do Kwon

Terra çöküşüne bağlı olarak 60 milyar dolarlık zarar için kendisine suçlamada bulunmaya çalışan Güney Koreli savcılara göre, son mahkeme kararı Terra’nın kurucusu Do Kwon‘un savunmasını destekliyor olabilir.

Bir yargıcın Kwon’un Terraform Labs bağlantılı birini tutuklama talebini reddetmesi bu iddiaları güçlendirdi. Hakimin öne sürdüğü nedenlerden biri, davalının savcılığın iddia ettiği gibi ülkenin Sermaye Piyasası Yasasını ihlal edip etmediğinin şüpheli olmasıydı. Bu durum Kwon’un da karşı karşıya olduğu ve itiraz ettiği önemli bir suçlama.

Sonuç olarak, şu anda feshedilmiş olan Terra USD ve LUNA’nın, hisse senedi ve tahvil gibi finansal araçlara yönelik bir yasa kapsamında menkul kıymetler olarak yönetilip yönetilemeyeceği konusundaki anlaşmazlıkları da ortaya çıkardı.

Güney Kore, ABD ve diğer birçok ülke gibi, statüsünü güçlendirmek için kripto için henüz yasal olarak kabul etmedi.

Seul savcılığı, davayı incelemek için “en iyi çabayı” gösterdiğini belirterek, “yasal bir argümanın olması soruşturmanın devam edemeyeceği anlamına gelmediğini” de sözlerine ekledi.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U.Today

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?