Terra Davası: Do Kwon’un Yardımcısı…

0
Terra Davası: Do Kwon'un Yardımcısı...

Güney Kore savcılığı, Terra hakkında çıkardığı mahkeme emrinin ardından ekosistem “genel işler başkanını” tutuklamak için girişimlerine başladı. Savcılar daha önce Sermaye Piyasası Kanunu’nu ihlal, dolandırıcılık ve piyasa manipülasyonu suçlamalarıyla hakkında tutuklama emrini zaten talep etmişti. Seul Güney Bölge Mahkemesi, tutuklama emrini bugün inceledikten sonra tutuklamaya karar verecek merci olacak.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Güney Kore’nin Seul Güney Bölge Savcılığı, Terra-LUNA krizinde ilk tutuklamayı talep etmeye hazırlanıyor, yerel haber sitesi Yonhap’ın 6 Ekim’de bildirdiği bir habere göre, savcılık daha önce Terra’nın CEO’su Do Kwon ve Terra’nın genel işler başkanı da dahil olmak üzere altı yöneticisi hakkında tutuklama emri çıkarmıştı.

Terra

Seul Güney Bölge Savcılığı şimdi Terra’nın genel işler başkanını tutuklamak için mahkemeden izin talep etti. Savcılar, Terra ekosistemine ait token’ların fiyatlarını manipüle etmek için bot programları çalıştırdığına inandıklarını söz konusu belgelerde açıkladılar.

Tutuklanmak istenen isim Do Kwon‘a en yakın isimlerden birisi olarak biliniyor. Mahkemeden gelen iznin ardından tutuklama gerçekleşecek ve davadaki ilk tutuklama olarak kayıtlara geçecek.

Singapur polisi daha önce Do Kwon’un ülkede bulunmadığını doğruladığı için Savcılık Ofisi ve Interpol aktif olarak Do Kwon’un nerede olduğunu araştırıyor.

Bu arada Güney Kore Dışişleri Bakanlığı, Do Kwon’u pasaportunu 14 gün içinde teslim etmesi konusunda bir uyarı yayınladı, aksi takdirde pasaportun iptal edileceği söz konusu uyarıda yer aldıı. Yetkililer ayrıca iadesini talep ediyor. Bilindiği üzere Do Kwon’un 60 milyar dolarlık çöküş veya vurgunla ilgili suçlamaları hala devam ediyor.

Terra Classic Fiyatı Düşüyor

Do Kwon ve diğer Terra yöneticilerini çevreleyen soruşturmayı genişleten ve hızlandıran Güney Koreli savcılar, LUNC ve LUNA fiyatlarını etkilemeye devam ediyor.

Terra Classic (LUNC) fiyatı, Binance’in Pazartesi günü 5.5 milyardan fazla token yakmasından sonra yükseliş kaydetmişti. Bununla birlikte, fiyat son 24 saat içinde %3’ün üzerinde bir düşüşle 0,0029 dolara kadar düştü.

Ayrıca, Terra (LUNA) şu anda 2.50 dolardan işlem gören fiyatla yaklaşık %2’lik bir düşüş kaydetti.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın