Tecrübeli Analistlerden Bitcoin Tahmini: Ralliye Hazır Olun!

Geçtiğimiz yıl yaşanan Bitcoin çöküşünü doğru tahmin eden analist, Noel döneminde bir ralli tahmini paylaştı. İşte tahminin detayları.

Dave the Wave takma adıyla tanınan analist, Twitter hesabında yaptığı açıklamada Bitcoin fiyatındaki yükselen üçgen formasyonunun yatay direncini aşmaya hazır olduğunu belirtti.

Bitcoin fiyat tahmini

Bitcoin şu an 17.000 dolar civarında işlem görüyordu. Dave the Wave’in hedefi ise 19.000 dolar civarında yer alıyor. Sonuç olarak ortalama %11 artış anlamına geliyor.

Daha yüksek zaman dilimleri grafiklerini de inceleyen analist, logaritmik büyüme eğirisine (LGC) dayanarak da bir tahmin yaptı. Analiste göre Bitcoin, uzun vadeli boğalar için ‘optimal’ bir fırsat sunuyor.

Bitcoin logaritmik büyüme eğrisi

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere LGC modeli, analistin değişen makroekonomik koşullarda Bitcoin’in döngüsel olarak fiyatı tahmin etme modeli olarak biliniyor. Dave the Wave, piyasa katılımcıları arasındaki aşırı düşüş eğilimine rağmen BTC’nin şu anda modelin “alım bölgesinde” olduğunu defalarca tekrarladı.

Analist Credible da Bitcoin fiyatının yükseliş için hazırlandığına dikkat çekti. Analist, Twitter hesabında BTC’nin 19.000 dolarlık hedefe doğru hareket ettiğini belirtti.

“Beklentilerimde bir değişiklik yok. Hâlâ 19,000 doları bekliyorum. Bitcoin, düşük zaman diliminde ufak bir yükselişin ardından konsolide oldu. Bu birikmiş düşük seviyeleri çıkarmak için önce 16.000 dolara düşebilir, ancak yine de sonrasında devam etmesini bekliyorum.”

Bitcoin fiyatında beklenti analizi

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.