Bitcoin Yatırımcıları Bu Seviyelere Dikkat: Gidişat Ne Yönde?

Bitcoin, yukarı yönlü hareketini güçlendirmeye çalışırken 17.000 dolar civarında hareket biraz yavaşladı.

Bitcoin fiyat grafiği

CoinMarketCap verilerine göre BTC/USD paritesi üç haftanın en yüksek seviyelerine ulaştı. Bu, gece kaydedilen kazançların koruduğunu gösteren önemli bir detaydı.

Haftalık kapanış ise FTX çöküşü öncesi seviyelerine yakın hareket etti. Bu durum yatırımcıları memnun etmenin yanı sıra yatırım için cesaret de verdi.

Trader’lar çeşitli direnç bölgelerinin ortaya çıkmasıyla birlikte yukarı yönlü hareketin 20.000 dolara hareket etmesini umuyor.

Michael van de Poppe ise Bitcoin fiyatının yavaş ama emin adımlarla yükseldiği görüşüne sahip. Analiste göre 17.400 ile 17.600 dolar arasındaki bölgenin kırılması kritik. Bunun gerçekleşmesi halinde 19.000 dolara doğru hareket mümkün olacak.Bitcoin fiyat tahmini

Titan of Crypto, Bitcoin fiyatı 18.500 dolarlık seviyeyi izlenmesi gereken zorlu bir direnç bölgesi olarak işaretledi. Sonuç olarak 17.167 doların üzerinde bir günlük kapanışın cesaret verici olacağı görüşüne sahip.

DoopieCash, günlük zaman dilimlerinde 17.552 doları kritik seviye olarak gösteren bir grafikle birlikte “Bu hafta aralıktan ayrılıyor muyuz?” sorusunu yönelterek tahminini paylaştı.

Bitcoin dolar analiz grafiği

Moustache, Bitcoin fiyatı konusunda iyimser kalmaya devam ediyor. Analiste göre 12 saatlik grafikte klasik bir dip formasyonu oluştu ve sonuç olarak “ters baş ve omuz” modelinin oluşumuna işaret etti.

Dolar Endeksi Bitcoin Fiyatını Belirleyecektir

Asya piyasalarının güçlü bir gün geçirmesinin ardından gözler ABD hisse senetlerine çevrildi. Hong Kong’un Hang Seng’i gün içinde %4,5 artarken, Şangay Bileşik Endeksi yaklaşık %1,8 artış kaydetti.

ABD doları endeksi odak noktası olmaya devam etti ve Bitcoin için bir olumlu olabilecek şekilde beş ayın en düşük seviyelerine yaklaştı.

Dolar Endeksi (DXY)

NorthmanTrader’ın kurucusu Sven Henrich ise DXY ile S&P 500 arasında süregelen ters korelasyona dikkat çekti.

“Son birkaç ayda piyasalarda gezinmek için önemli bir grafik: Sonuç olarak ABD doları $SPX yönlü korelasyona sahip. Hâlâ %95’te seyrediyor” diyerek yorumları paylaştı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : CoinTelegraph


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.