Ekim 13, 2022

Tartışma Konusu Olmuştu: Tether, Ticari Kağıtları Sıfırladı!

Önde gelen stabilcoin ihraççısı Tether, bugün paylaştığı bir gönderide uzun süredir tartışma konusu olan ‘ticari kağıt payını’ sıfıra indirdiğini açıkladı.

Şirket tarafından yapılan resmi açıklamada ticari kağıtların sıfırlandığı ve bunun yerine ABD Hazine Bonoları alındığı bilgisi yer aldı.

Tether, New York Başsavcısı ile bir anlaşmaya vardıktan sonra Mayıs 2021’de ilk kez rezerv kompozisyonunu detaylı bir şekilde paylaşmıştı. Ticari kağıt başlangıçta şirket rezervlerinin %65,39’luk payını oluşturuyordu. Bu ticari kağıtlar, hangi şirketlerin yayınladığı ve hangi kurumlar tarafından derecelendirdiği bilinmediği için birçok tartışmanın konusu olmuştu.

Tether

O zamandan beri Tether, ticari kağıt varlıklarını kademeli olarak azaltmaya çalışıyordu. Ticari kağıdın kaldırılması, Tether’in kararlılığıyla ilgili endişeleri de azaltmak için önemli bir adımı temsil ediyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Tether, Mayıs ayında 20 milyar dolarlık ticari kağıtlara sahip görünüyordu. Haziran sonunda bu miktar 8,5 milyar dolara indirildi. Bu ayın başlarında, Tether Baş Teknoloji Sorumlusu Paolo Ardoino, şirketin ticari kağıt varlıklarını sadece 50 milyon dolara indirdiğini söyledi.

Tether, blog yazısında, ticari kağıtları kaldırma çabasının, istikrarlı parasının “en güvenli rezervler” tarafından desteklenmesini sağlama taahhüdünü kanıtladığını iddia ediyor.

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere mahkeme, USDT stabilcoin’inin tamamen desteklendiğini kanıtlayan finansal kayıtlar talep etmişti. Tether ise bu durumu ‘rutin bir kontrol’ olarak tanımlamayı tercih etti.

Tether, yaklaşık 68 milyon dolarlık bir piyasa değeri ile piyasa değeri açısından en büyük stabilcoin olmaya devam ediyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?