Cardano Kurucusu Korkuttu: Ripple Davayı Kaybedebilir mi?


Cardano blockchain’in kurucusu Charles Hoskinson kısa süre önce ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu asılsız yolsuzluk iddialarıyla itham etmenin, Ripple’ın düzenleyiciye karşı kazanma şansını azaltabileceğine ilişkin bir görüş paylaştı.

Avukat John Deaton’ın paylaşımına yanıt veren Hoskinson, yolsuzlukla ilgili tartışmaların mahkemenin XRP’nin düzenleyici statüsüne ilişkin kararı üzerinde hiçbir etkisi olmayacağını belirtti. Hoskinson, “Bu tamamen ayrı bir konu ve bu şekilde ele alınmalıdır” yorumunu paylaştı.

Koinfinans.com tarafından bildirildiği üzere, Hoskinson kısa süre önce eski üst düzey SEC yetkilisi Willian Hinman hakkındaki yolsuzluk iddialarını “büyük bir komplo teorisi” olarak tanımlamış ve XRP ordusunun eleştirilerine maruz kalmıştı.

Bu gelişmelerden sonra toplulukta yer alan bazı Ripple hayranları, Hoskinson’ı Ethereum Vakfı ile işbirliği yapmakla suçladı. Bu, Cardano kurucu ortağının, kripto para birimi patronunun “üzücü” ve “utanç verici” olarak nitelendirdiği amansız saldırılarla karşılaştıktan sonra Ripple veya XRP topluluğu ile hiçbir şey yapmak istemediğini belirtmesiyle devam etti.

Ripple XRP

Ripple kurucu ortağı Chris Larsen ise Hoskinson’ı kripto para birimi alanına yaptığı katkılardan dolayı övdü.

Hatırlanacağı üzere SEC, kayıt dışı XRP satışları nedeniyle Aralık 2020’de Ripple’ı mahkemeye vermişti.

Hinman’ın eski SEC yetkilisinin kripto para biriminin bir menkul kıymet olmadığını söylediği Ethereum konuşması, haksız düzenleyici muamele suçlamalarına yol açtı.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, SEC hakkında mevcut komplo teorilerinden uzak durmayı tercih etti. Ancak bir röportajında davanın zamanlamasının “şüpheli” olduğunu açıklamaktan geri durmadı. Basında yer alan haberlere göre davanın en kısa sürede bir sonuca varması bekleniyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U.Today

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 1 )

Sizde yorumunuzu ekleyin, görüş bildirin.

  • Merkel

    Charles Holkinson sen kendi derdine bak bence bir yılda yüzde 80 düşen Cordano Ada yatırım yapanların hepsini Göçer din daha hala konuşuyor sun kendi işine Kendi coin ine odaklan çok iş az konuş çok konuşmayı seviyor sunuz ama hareket Yok coin dip dip dibe vurdu hala konuşuyor sun

    Cevap Yazın