Mart 17, 2023

Shiba Inu Rakibi Meme Coin Parlıyor: %80 Fırladı!

ArbInu token son 24 saat içinde %80 yükselelerek dikkat çekti. Shiba Inu rakibi meme coin’in şaşırtıcı fiyat hareketinin nedeni, Ethereum’un önde gelen Katman 2 çözümü Arbitrum’un yerel token’ı ARB’nin uzun zamandır beklenen airdrop’unun duyurulmasıydı.

Beklenen Duyuru Geldi: Arbitrum Airdrop'u Ne Zaman Yapılacak?

Arbitrum‘un yerel token’ı ARB için airdrop tarihi 23 Mart olarak belirlendi. Toplam 10 milyar dolaşım hacmiyle, ağın ilk kullanıcılarına %11,5 dağıtılacak. DefiLlama’ya göre şu anda Arbitrum, kilitli toplam değer bakımından en büyük dördüncü blok zinciri ve son 24 saat içinde hacim bakımından Ethereum’un ardından ikinci sırada yer alıyor.

ArbInu (ARBINU) Nedir?

Geliştiriciler, Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu’dan (SHIB) ArbInu’yu Arbitrum’un ilk meme coin‘i olarak tanımlıyor. Arbiscan’a göre, token toplam 1 milyar arza sahip ve bu da şu anda kapitalizasyonunu 5,48 milyon dolara çıkarıyor. Token cüzdanlarının sayısı ise oldukça düşük ancak toplam arzın %26’sını elinde bulundurduğu için kalabalıktan sıyrılan bir tane var.

Nomics’e göre, token fiyatındaki üç haneli yüzdelik artışla aynı zamanda, işlem hacmi de %500 oranında arttı. Tüm ArbInu işlemlerinin %78,8’i merkezi platformda gerçekleşiyor ve bu pek de beklendik bir durum değil. Bu durum, token’ın halihazırda iki yüksek hacimli borsa olan BitGet ve XT’de listelenmiş olması nedeniyle gerçekleşti.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?