Beklenen Duyuru Geldi: Arbitrum Airdrop’u Ne Zaman Yapılacak?

Arbitrum, bir süredir beklenen ve önümüzdeki hafta gerçekleşmesi planlanan airdrop’u duyurdu. Ağ, ayrıca kendi kendini yürüten bir DAO planlarını paylaştı.

Önde gelen Ethereum Katman 2 projesi olan Arbitrum, geçtiğimiz günlerde 23 Mart’ta ARB kısaltmasıyla bir yönetişim token’ı çıkaracaklarını duyurdu. Bu, ağın tamamen merkezi olmayan bir modele geçme planlarıyla uyumlu gitmektedir. Bu airdrop, token’ın tüm arzının %12,75’ini oluşturacak ve geçtiğimiz yıl içinde ağda aktif olan kullanıcılara verilecek.

Arbitrum Airdrop Kampanyasını Başlattı

Resmi blog yazısına göre ARB, Arbitrum için Merkezi Olmayan Özerk Organizasyona (DAO) resmi geçiş anlamına geliyor. Bu, ARB sahiplerinin, kullanıcıların Ethereum blok zincirinde daha düşük ücretlerle daha yüksek hızlarda işlem yapmalarını sağlayan ağlar olan One ve Nova’yı yöneten kritik kararlar üzerinde oy kullanma yeteneğine sahip olacağı anlamına geliyor.

Arbitrum’u geliştiren şirket Offchain Labs, ARB token’ın ekosistemi diğer ölçeklendirme zincirlerinden daha merkezi olmayan hale getireceği görüşünde. Bu, vakfın yatırımcılarına ve toplam arzın çekirdek katılımcılarına (%44) önemli miktarda token vermeyi planlamasına rağmen gerçekleşmiştir. Bununla birlikte, ARB tokeninin ağdaki işlem ücretlerini ödemek için kullanılmayacağı açıkça belirtilmiştir.

ARB Airdrop Detayları

Arbitrum, Şubat ayında kimlerin ARB token almaya hak kazanması gerektiğini belirlemek için kullanıcı faaliyetlerinin “anlık görüntüsünü” almak için kripto para analizinde uzmanlaşmış bir şirket olan Nansen ile işbirliği yaptı. Dolaşımdaki toplam ARB sayısı 10 milyar ile sınırlandırılmıştır. Topluluk bu tokenlerin %56’sı üzerinde kontrol sahibi olacak; airdrop’un bir parçası olarak, ağdaki uygun kullanıcıları toplam arzın %11,5’ini alacak ve ekosistemi kullanan DAO’lar tokenlerin %1,1’ini alacak.

Kalan topluluk tokenlar, yeni Arbitrum DAO tarafından yönetilen bir hazineye aktarılacaktır. Bu hazine, ARB sahiplerine fonların nasıl dağıtılması gerektiği konusunda oy kullanma olanağı sağlayacaktır. ARB’nin toplam dolaşımının kalan %44’ü Offchain Labs’in yatırımcıları ve personeli arasında dağıtılacaktır.

Kullanıcılar gov.arbitrum.foundation adresinden uygunluğunu kontrol edebilir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Coingape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.