Ocak 26, 2023

Shiba Inu Geliştiricisinden Bomba İddia: Hedef Trilyonluk Yakım!

Shiba Inu geliştiricisi Shytoshi Kusama, geçtiğimiz günlerde Discord üzerinden bir açıklama yaptı. Bu açıklamada merakla beklenen Shibarium katman 2 çözümünün hedeflerinden birinin trilyonlarca token yakmak olduğunu belirtti.

3.3 Trilyonluk Yeni Bir Meme Coin Balinası Doğarken, Yakımlar Azaldı!

Kusama’nın son yorumu, Shibarium’un piyasaya sürülmesinin ardından meme coin’in toplam arzının önemli ölçüde azalmasını bekleyen daha geniş SHIB topluluğundaki duyguları yansıtıyor.

Token yakma, bazı blok zinciri projeleri tarafından dolaşımdaki token arzını azaltmak için kullanılan bir süreçtir. Bu süreç belirli bir kripto paraya ait token’ları dolaşımdaki arzdan çıkartıp fiyatta olumlu bir manipülasyon yaratmaktadır. Piyasada mevcut olan coinlerin kasıtlı olarak dolaşımdan çıkarılmasını yani yakılmasını ifade etmektedir.

Shiba Inu Yakımları Dikkat Çekiyor

Bu süreç, tokenları bir adresten önceden belirlenmiş bir “yakma” adresine aktarır. Bu adreste tokenlar bir daha asla kullanılmamak veya alınıp satılmamak üzere sonsuza kadar orada kalır. Token yakma kripto para ekonomisindeki enflasyonu kontrol etmenin bir yoludur. Ek olarak tek bir token başına değerin zaman içinde sabit kalmasını sağlar. Bununla birlikte arzu edilebilirliğini artırmanın bir yolu olarak kullanılmaktadır.

Shibarium’un arkasındaki geliştirici ekibi kısa bir süre önce, ağdaki tüm işlemlerin SHIB tokenı için örtülü bir yanma miktarına sahip olacağını doğruladı ve çok beklenen çözümün temel kavramlarını tanıttı. Bu, ağda her işlem yapıldığında yenilenen yakma portalı aracılığıyla gerçekleşecek.

Kaynak : U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?