Ocak 26, 2023

3.3 Trilyonluk Yeni Bir Meme Coin Balinası Doğarken, Yakımlar Azaldı!

Shiba Inu balinalar arasında oldukça popüler olan bir meme coin. Ancak, yeni bir SHIB balinası ortaya çıkmayalı uzun zaman olmuştu. Nihayet beklenen oldu ve yeni bir SHIB balinası kısa süre önce 38.9 milyon dolar değerinde 3.3 trilyon kadar meme coin satın aldı.

SHIB dün 0.000012 dolar bölgesinden düşmüştü, ardından yeni bir fiyat artışı geldi. Balinayla ilgili gelişme de bu fiyat artışından sonra geldi. Söz konusu işlem, blockchain izleme ve analiz sistemi Whale Alert’ten alınan bilgilere göre yaklaşık 3 saat önce gerçekleşti. Etherscan verileri ise, gönderen adresin nihai alıcı cüzdana ulaşmadan önce fonları beş farklı adres üzerinden taşıdığını ortaya koyuyor.

Bunların yanında alıcı adres, SHIB token’larını biriktirdikten birkaç dakika sonra 1 milyar PAW da topladı. Mevcut bakiyesi ile balina adresi şu anda en büyük 30. meme coin sahibi.

PAW token’larının şu anda hiçbir değeri yok ve PawZone ekosistemiyle bağlantılı olup olmadıkları belli değil. PawZone kısa bir süre önce resmi token’ı “PAW”nin yaklaşmakta olan Shibarium katman-2 ağında piyasaya sürüleceği duyurulmuştu.

PawZone, Shibarium’a ilgi gösteren çok sayıda projeden biri. PawZone’un yaratıcısı, yatırımcılara, token’ları henüz konuşlandırılmadığı için sahte token’ları satın almamalarını tavsiye etti.

Shibarium’un başlatılmasından önce balinaların mümkün olduğunca fazla SHIB alması mantıklı bir hamle olabilir. Shibarium’un 2022’nin 3. çeyreğinde piyasaya sürülmesi planlanmıştı. Ne yazık ki ekip, lansmanı açıklanmayan daha ileri bir tarihe erteledi.. Shibarium’un piyasaya sürülmesi, işlem maliyetlerinde bir düşüş ve hızda bir artış olmasını sağlayacak. Bunun beklentileri yükseltmesi de normal bir durum olarak değerlendirilebilir.

Meme Coin Yakımları

Aktif olarak SHIB yakımı gerçekleştiren ve Shiba Inu topluluğunu tarafından yakılan SHIB miktarınının takip edilebileceği bir platform olan olan Shibburn tarafından paylaşılan verilere göre Shiba Inu Topluluğu, son 24 saat boyunca 3 farklı yakım işleminde 1,518,829 (1 milyon) SHIB coin yaktı. Bu miktar önceki güne kıyasla %44 oranında daha düşük.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the crypto basic
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?