Shiba Coin 1 Dolar Mı Olacak? SHIB Alternatifi Green Bitcoin 2 Milyon Dolara Dayandı

Kripto para birimlerinin dinamik dünyasında, meme coin heyecanı son hızıyla devam ediyor. Bu ortamda öne çıkan coinlerden biri Shiba Inu oluyor. SHIB hafta boyunca yüzde 200’ün üzerinde artış gösterdi.

Meme coinin olağanüstü performansı, Shiba Inu’yu piyasa değeri açısından ilk 10 kripto para birimi arasına sokuyor. SHIB dünya çapında yatırımcıların dikkatini çekiyor.

SHIB 1 Dolar Olacak Mı?

SHIB’deki yükseliş eğilimi, kısa pozisyonların tasfiyesi ile daha da kanıtlanıyor. Vadeli işlemler ve kalıcı sözleşmelerde önemli bir artış yaşanıyor. Shiba Inu lideri Shytoshi Kusama Pazartesi günü Shiba Inu’ya verilen desteğin güçlü bir şekilde arttığını söyledi ve ABD başkan adayı Robert F. Kennedy Jr.’nin (RFK Jr) Shiba Inu’yu desteklediğini vurguladı.

Shiba Inu’nun Kennedy Jr. gibi önde gelen isimler tarafından desteklenmesi ve Shytoshi Kusama’nın stratejik hamleleri, coinin performansında önemli bir artışa katkıda bulunuyor.

Bu etkileyici performansına rağmen Shiba Inu’nun dolaşımdaki token arzı çok büyük olduğundan yakın zamanda 1 dolar veya 50 sente ulaşması pek olası değil. Ancak bu, Shiba Inu’nun potansiyeli olmadığı anlamına gelmiyor. Dolaşımdaki arzını bir token yakma programıyla önemli ölçüde azaltırsa fiyatında da ciddi artışlar görülebilir.

Shiba Inu, meme coin kökenlerinin ötesine geçmeye çalışırken yatırımcılar, piyasalardaki değişen dinamikleri yakından izliyor.

Sponsorlu içerik tarafından aktarılana göre, SHIB alternatifi Green Bitcoin (GBTC), daha çevre dostu bir kripto dünyası yaratma konusunda kararlı görünüyor. Yatırımcıları için, blok zincirinde Bitcoin fiyat tahmin oyunları hazırlıyor.  Bu sponsorlu yazıda, projenin detayları aktarılıyor.

Green Bitcoin (GBTC) – “Tahmin Et-Kazan” Konseptiyle Öne Çıkan Çevre Dostu Proje

Green Bitcoin token satın alma ile enerji tüketimi konusunda duyarlı bir kripto para birimi projesine yatırım yapılıyor. Yerel token GBTC, çevre dostu olmasının yanı sıra yatırımcılarına birçok ödül de sunuyor.

Yenilikçi, oyunlaştırılmış stake modeli ve enerji tasarruflu temeli ile Green Bitcoin, token sahiplerine benzersiz bir mekanizma sunuyor. Token sahipleri, Bitcoin’in günlük fiyat hareketlerini tahmin etmeye çalışabilir ve başarılı olmaları durumunda, doğruluk ve staking oranına göre değişen ödüller kazanabilirler. Yani kullanıcılar, doğru Bitcoin fiyat tahminleri yaptıklarında ödüllendiriliyor.

Green Bitcoin, efsanevi kripto para Bitcoin’i, Ethereum’un çevre dostu yapısıyla birleştirerek enerji tüketmeyen, çevre dostu ve Bitcoin fiyatına bağlı bir blok zinciri yaratıyor.

Green Bitcoin’in Temelleri

Green Bitcoin’in işleyişine baktığımızda aşağıdaki özelliklerin ön plana çıktığını görüyoruz:

  • Gamified Green Bitcoin Staking
  • Bitcoin tahmin oyunları
  • Oldukça düşük enerji tüketimi (yalnızca 35 Wh civarında; BTC, BTC Cash ve BTC SV gibi diğer ağlardan önemli ölçüde daha düşük.)

“Gamified Green Bitcoin Staking” adı verilen ödül sistemi, katılımcıların günlük etkileşimini teşvik etmek için tasarlandı. Sabit getirili tipik staking protokollerinin aksine, Green Bitcoin token satın alma, dinamik bir getiri alternatifi sunuyor.

Staking ödüllerinin dağıtımı, Ethereum (ETH) bloğu başına 1,5 GBTC token oranında gerçekleşecek. Bu ödüller 3 ay boyunca dağıtıldıktan sonra Gamified Green Bitcoin Staking başlatılacak.

Green Bitcoin teknik incelemesinde belirtildiği gibi proje, toplam token arzının yüzde 27’sinden fazlasını staking ödüllerine ayırdı. Yani doğru BTC fiyat tahmini yapanlar için büyük bir teşvik havuzu sağladı. Bu fon havuzunun iki yıllık bir süre boyunca dağıtılması planlanıyor.

GBTC Tokenomiği

GBTC tokenleri, şu şekilde paylaştırılıyor:

  • Ön satış: %40
  • Staking ödülleri: %27,5
  • Pazarlama: %17,5
  • Likidite: %10
  • Topluluk ödülleri: %5

Toplam GBTC token arzının önemli bir kısmının ön satışa ayrıldığı görülüyor. Ön satış aşaması tamamlandıktan sonra ekip, staking ve tahmin özelliklerinin etkinleştirilmesi de dahil olmak üzere birkaç önemli adım planlıyor.

Tokenin merkeziyetsiz borsalarda (DEX) kullanıma sunulması en önemli planları arasında bulunuyor. Tokenin borsalarda tanıtılmasının önemli bir ilgi yaratması bekleniyor. Bu planın gerçekleşmesinin ardından ekip, topluluk gelişimi ve ekosistem gelişimine odaklanacak.

Green Bitcoin’in Ön Satışı 1.8 Milyon Doları Aştı

Kripto piyasasındaki yeniden canlanmanın da etkisiyle, Green Bitcoin token satın alma en popüler ön satışlardan biri haline geldi. Projenin ön satışı 1.8 milyon doları aştı. Potansiyel yatırımcılara indirimli tokenlar sunmaya devam ediyor.

Tipik ön satış mekanizmalarından farklı olarak Green Bitcoin ekibi, kullanıcıların satın aldıkları tokenleri anında stake etmelerine olanak tanıyor. Böylece, GBTC tokeninin uzun vadeli olarak cüzdanlarda tutulmasını teşvik ediyor.

Ayrıca tanınmış bir blok zinciri güvenlik şirketi olan Coinsult, tokenin akıllı sözleşmesini denetledi. Sosyal medya da projenin yaşamında belirleyici bir rol oynuyor. Green Bitcoin’in sosyal medya kanalları ilgi görmeye devam ediyor. Projenin Telegram grubu ve X hesabı özellikle geçtiğimiz hafta ciddi bir büyüme kaydetti.

Green Bitcoin’in “Tahmin Et-Kazan” modelini öven Crypto Boy gibi analistlerin YouTube videoları da projenin popülerliğinin artmasında önemli bir rol oynadı. GBTC, pasif gelir firsatları bakımından oyunun kurallarını değiştiren bir yeşil coin olarak ortaya çıkıyor.

Green Bitcoin token incelemek için tıklayın.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu, sponsorlu bir içerik ve basın bültenidir. KoinFinans.com, ilgili şirket tarafından sağlanan bu sayfadaki içeriğin doğruluğunu garanti edemez ve bu sayfada yer alan ürün ve hizmetlerle ilgili doğabilecek zararlardan sorumlu tutulamaz. Kripto para yatırımları yüksek risk içermektedir, okuyucular, herhangi bir işlem yapmadan önce kendi detaylı araştırmalarını yapmalıdırlar.
Kaynak : Green Bitcoin
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?