Kasım 22, 2022

SHIB İşlem Hacmi %7,4 Milyon Arttı! Neler Oluyor?


Son güncellenme : 22.11.2022 - 19:20

Shiba Inu on-chain verilerine göre son 24 saat içerisinde işlem hacmi %7,4 milyonluk artış kaydetti. İşlem hacminde kaydedilen bu anormal artışın nedeni ise son 24 saat içerisinde trilyonlarca SHIB transferleri olabilir.

Shiba Inu (SHIB) işlem hacmi

CoinMarketCap, CEX’lerdeki (merkezi borsalar) SHIB hacmini 13,71 trilyon dolar olarak bildirdi. Nitekim DEX’lerde ise bu rakam 4,7 milyon doların üzerindeydi.

Balinaların birikimi bu artışa katkı sağlamış olsa dade borsaların ‘dahili cüzdan’ değişikliği ihtimali de mevcut. Sonuç olarak bu işlemler büyük miktarlarda gerçekleşmektedir.

Etherscan’a göre, son 24 saat içinde SHIB içeren beş büyük işlem gerçekleşti. Özellikle, toplam 280 milyar, 321 milyar ve 265 milyarlık SHIB işlemler dikkat çekti.

Crypto.com borsasının dahili cüzdanları arasında 160 milyar SHIB taşınması da bu işlemler arasındaydı. Crypto.com, rezerv kanıtını açıklarken, rezervlerinin %20’sinin SHIB’de yerleşik olduğunu ortaya koydu.

Etherscan verilerine göre, son saatlerde 75,166,377,249 milyar SHIB transferi tamamlandı.

Haber hazırlanırken SHIB %2,9 düşüşle 0,0000084 dolardan işlem görüyordu. Shiba Inu şu anda 4,53 milyar dolarlık piyasa değeriyle 14. en büyük kripto para birimi olarak yer alıyor. Listedeki 13. sırasını Litecoin’e kaptıran meme coin, bu konuda ufak bir hasar aldı.

SHIB Metaverse’ten Önemli Katılım

Shiba Inu metaverse danışmanı Marcie Jastrow, yaklaşan Immerse Global Summit’te SHIB’i temsil edecek. Etkinliğin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre, zirve 5-7 Aralık 2022 tarihleri arasında Miami, Florida’daki Fontainebleau Hotel’de gerçekleştirilecek.

Zirvede metaverse danışmanı, Meta, Microsoft, Web3Equity ve TerraZero gibi şirketlerle birlikte SHIB: The Metaverse ve tüm Shiba Inu ekosisteminin büyümesi hakkında bilgi paylaşacak.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U.Today

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?