Kasım 22, 2022

Dikkat Çeken Yükseliş: Bu Altcoin Shiba Inu’yi (SHIB) Geride Bıraktı


Litecoin (LTC), Solana’yı geçtikten kısa bir süre sonra piyasa değeri açısından Shiba Inu’yu (SHIB) de başarıyla geride bıraktı.

Kripto piyasalarında ayı sezonu devam ederken, Litecoin (LTC), SOL’u geçtikten kısa bir süre sonra, piyasa değerine göre en iyi kripto para birimleri listesindeki birkaç varlığı geçme fırsatı yakaladı. Basın zamanı itibariyle, altcoin artık SHIB’in üzerinde yer aldığı için ilk hedefine ulaştı diyebiliriz.

Resmi Litecoin Twitter hesabı, varlığın piyasadaki şimdiye kadar büyük ölçüde fark edilmeyen sessiz ama önemli hareketlerini vurguladı. Aşağıdaki paylaşımla yüzlerce etkileşim almayı başardı.

Yukarıdaki esprili paylaşıma göre Litecoin, şimdiye kadar Wrapped BTC (WBTC), Uniswap (UNI) ve son olarak Solana (SOL) gibi varlıkları geride bıraktı. Litecoin’in piyasa değerine göre ilk 15 kripto para birimi listesine ilerlemesi, varlığın umut verici bir performans sergilemesi ve diğer kripto varlıklarının düşük performans göstermesi ile gerçekleşti. Özellikle SOL, 8 Kasım’dan bu yana %60’ın üzerinde bir düşüş yaşadı.

Litecoin coinmarketcap sıralaması

Devam eden ayı piyasasına rağmen, Litecoin son bir saatte %7.84 oranında değer kazandı ve bu, onu bu zaman dilimi içinde en çok kazanan ana akım varlıklardan biri haline getirdi. Son 24 saatte %12.86’lık kazanç sağlayan altcoin, bu süre içinde en büyük kazancı sağlayan kripto para birimi haline geldi.

Piyasa değerindeki artışın ardından, LTC kısa bir süre önce piyasa değerine göre en büyük varlıklar listesinde SHIB’i geride bırakarak 4.92 milyar dolarlık bir değere ulaştı. Öte yandan SHIB, basın tarihi itibariyle 4.74 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. LTC şimdi 13. sırada yer alırken, SHIB 14. sıraya geriledi.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : the crypto basic

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?