ABD’li Senatör Kripto Endüstrisini Eleştirdi: Önlem Alın Yoksa…

0
ABD'li Senatör Kripto Endüstrisini Eleştirdi: Önlem Alın Yoksa...

ABD’li Senatör Elizabeth Warren, Wall Street Journal’da “Kripto’yu Düzenleyin veya Ekonomiyi Alaşağı Edecek” başlıklı bir makale yayınladı. Warren’ın makalesinde kripto endüstrisi ‘tehlikeli derece hayal ürün’ ifadesi yer aldı. Warren’a göre son 14 yıllık süre boyunca bu hayal ürününe ilişkin herhangi bir istisna görülmedi.

Elizabeth Warren, yakın zamanda yaşanan FTX borsası çöküşünü de hatırlatarak uyarı yaptı. Senatör, bir sonraki kripto çöküşünün tüm ekonomiyi etkilemeden önce Amerikalıları koruyacak önlemler alınması önerisinde bulundu.

“Kripto para endüstrisi insanlardan para çalmadan, kara para aklamadan veya teröristlere ve uyuşturucu satıcılarına hizmet vermeden başarılı olacaksa bu gerçekten harika. Ancak tüm bunlar gerçekleşene kadar yani boşlukları tamamen kapatana kadar çok sert bir düzenlemeye ihtiyacımız var.”

Warren’ın görüşleri kripto topluluğu tarafından sert eleştiriye maruz kaldı. Buna karşın Ripple şirketinin CTO’su David Schwartz, senatörün görüşlerinin birlikte çalışabilmek adına önemli olduğuna inanıyor. Scwartz, Warren’ın düşüncelerindeki düzenlemelerin değişmesi gerektiği arzuna katılıyor.

Ripple CTO’su daha önce paylaşılan bir tweet’te düzenlemeleri eleştirmişti. Scwartz’a göre düzenleyiciler müşterilerin varlıklarını riske atmayı engellemediği sürece FTX benzeri olaylar devam edecek.

“Başkalarının milyarlarca dolarlık parasını belirsiz bir süre için elinizde tutuyorsanız bu bir problem. Bu tür bir risk almayı neredeyse imkansız hale getiren doğrulanabilir kontroller yoksa, bu fonlarla spekülasyon yapma cazibesi karşı konulmazdır.”

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere bu yıl, perakende ve kurumsal Web3 yatırımcıları Terra-LUNA, FTX, Celsius ve Voyager gibi önemli projelerin çöküşü nedeniyle 60 milyar doların üzerinde para kaybetti.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın