Kasım 22, 2022

Ripple ve SEC Detayı Heyecalandırdı! 5 Dolar Mümkün mü?

Ripple şirketinin genel danışmanı Stuart Alderoty, New York Times’ın bir makalesine yanıt verdi. Alderoty, makale aracılığıyla blockchain girişimini savunmaktan geri kalmadı.

SEC ve Ripple davasında henüz bir sonuca varılmamış olmasına rağmen New Times, kripto firmasının SEC tarafından “kayıtsız menkul kıymetler” sunmakla suçlandığını açıkladı.

Makalede şu detaylar yer almakta: “Bir federal yargıcın, kripto para ihraççısı Ripple’ı kayıtsız menkul kıymetler sunmakla suçlayan davada, kararın önümüzdeki aylarda açıklanması bekleniyor.”

Bu sözlere yanıt veren Ripple Genel Danışmanı şunları kaydetti.

“Açık olmak gerekirse; SEC, XRP’yi bir menkul kıymet olarak tanımlamadı. Bunu yapma yetkisine de sahip de değil. Bir Yargıç bunu şu şekilde ifade etti: SEC yalnızca soruyu sorar ve sonuçta mahkeme cevap vermektedir.”

Aderoty, kararın ‘mahkemenin’ elinde olduğunu vurgusunu yapmaktan geri çekinmiyor. Mevcut savaşın ortasında, Alderoty SEC’e ve yetkisine eleştirel yaklaşanlardan. Ayrıca SEC Başkanı Gary Gensler’in liderliğini de eleştirdi ve kendisini kripto polisi olarak ilan etmesi nedeniyle çok sert eleştirdi.

Ripple (XRP 5 dolar hedefi mümkün mü?

Ripple Genel Danışmanı, SEC’in yatırımcılar pahasına kendi alanını korumakla daha fazla ilgilendiğini belirtti. Ayrıca SEC’in Ripple’a karşı açtığı davayı yatırımcıların üzerine bir rug-pull olarak nitelendiriyor.

Ripple CTO’su Kritik Bir Detay Paylaştı

Okuyucular, New York Times’ın SEC başkanı Gary Gensler’e karşı yumuşak davrandığını da belirtti. Ayrıca, NYT FTX’in çöküşünden doğrudan Sam Bankman-Fried’ı sorumlu tutmaması da eleştiriliyor.

Ancak Ripple CTO’su David Schwartz, FTX olayıyla ilgili olarak kripto yatırımcılarının dikkatini çekti. Schwartz’a göre çöküşten öğrenebileceğimiz birkaç ders var.

“Başkalarının milyarlarca dolarlık parasını belirsiz bir süre için elinizde tutarsanız. Üstelik, bu tür bir risk almayı neredeyse imkansız hale getiren doğrulanabilir kontroller yoksa, bu fonlarla spekülasyon yapma cazibesi karşı konulmazdır. Başka hiçbir şey yeterli olmayacaktır.”

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere kripto borsası FTX’in çöküşü tüm kripto sektörüne bulaşıcı hastalık gibi yayıldı. Diğer merkezi borsalardaki işlem hacimleri de yatırımcıların kendi kendine saklama yöntemini tercih etmesiyle önemli ölçüde düştü.

Kripto para piyasasının geri kalan kısmı gibi, XRP fiyatı da daha büyük bir düzeltmeye maruz kaldı. XRP fiyatı halihazırda yılbaşından bugüne yüzde 50’den fazla düşük fiyattan işlem görüyor.

Yukarı doğru bir hamle yapmak için XRP’nin güçlü bir katalizöre ihtiyacı var. SEC’e karşı davayı kazanırsa, XRP büyük bir ralli ihtimali yüksek.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Crypto News Flash
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?