SEC Başkanından Dikkat Çeken Kripto Açıklaması

SEC Başkanı Gary Gensler, merkezi otoritelere karşı kökenlerine rağmen, merkeziyetsizleşmeyi kripto piyasalarının bir gerçeği olarak görmediğini açıkladı.

Gary Gensler, Menkul Kıymetler Endüstrisi ve Finansal Piyasalar Birliği’nin New York’taki yıllık toplantısına katıldı.

“Merkezi aracıların ölçek, ağ etkilerinden ve değerli verilere erişimden yararlanma eğilimi var. Teknolojik yenilikler, mevcut iş modellerini tekrar tekrar bozsa da, merkezileşme hala yeniden ortaya çıkma eğiliminde.”

“Ademi merkeziyetçilik (merkeziyetsizleşme) fikri üzerine kurulan kripto pazarında merkezileşmeyi bile gördük” diye uyardı. “Bu alan aslında pazarın ortasındaki aracılar arasında önemli bir yoğunlaşmaya sahip durumda.”

“Bu nedenle, yoğunlaşmanın ve potansiyel ekonomik rantların arttığı veya benzerlerinin gerçekleşebileceği alanlara karşı uyanık kalmalıyız.”

Gensler: “Borsalar Kayıt Dışı Menkul Kıymet Listeliyor!”

Gary Gensler

Gensler, soru-cevap oturumunda, kripto para borsalarının hepsinin olmasa da çoğunun kayıtlı olmayan menkul kıymetleri listeleyerek menkul kıymetler yasasını ihlal ettiğini öne sürdü.

“Aracılar, sözde kripto borsaları veya borç verme platformları ve benzerleri ile ilgili olarak, oldukça merkezileştirildiler. Yüzlerce token’A sahip olma eğilimindeler. Bazı menkul kıymet token’larına sahip olmaları olasılıkların ötesinde bir şey. ”

Ripple ve SEC arasında devam eden gerilimine de atıfta bulunularak menkul kıymet tanımlaması yeniden tartışıldı. Gensler, bu konuda düzenlemelerin yapılmasını da talep etti.

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere Gary Gensler kripto varlıklara olan karşı tutumuyla da tanınıyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Block


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.