SEC Başkanından Dikkat Çeken Kripto Açıklaması

0
SEC Başkanından Dikkat Çeken Kripto Açıklaması

SEC Başkanı Gary Gensler, merkezi otoritelere karşı kökenlerine rağmen, merkeziyetsizleşmeyi kripto piyasalarının bir gerçeği olarak görmediğini açıkladı.

Gary Gensler, Menkul Kıymetler Endüstrisi ve Finansal Piyasalar Birliği’nin New York’taki yıllık toplantısına katıldı.

“Merkezi aracıların ölçek, ağ etkilerinden ve değerli verilere erişimden yararlanma eğilimi var. Teknolojik yenilikler, mevcut iş modellerini tekrar tekrar bozsa da, merkezileşme hala yeniden ortaya çıkma eğiliminde.”

“Ademi merkeziyetçilik (merkeziyetsizleşme) fikri üzerine kurulan kripto pazarında merkezileşmeyi bile gördük” diye uyardı. “Bu alan aslında pazarın ortasındaki aracılar arasında önemli bir yoğunlaşmaya sahip durumda.”

“Bu nedenle, yoğunlaşmanın ve potansiyel ekonomik rantların arttığı veya benzerlerinin gerçekleşebileceği alanlara karşı uyanık kalmalıyız.”

Gensler: “Borsalar Kayıt Dışı Menkul Kıymet Listeliyor!”

Gary Gensler

Gensler, soru-cevap oturumunda, kripto para borsalarının hepsinin olmasa da çoğunun kayıtlı olmayan menkul kıymetleri listeleyerek menkul kıymetler yasasını ihlal ettiğini öne sürdü.

“Aracılar, sözde kripto borsaları veya borç verme platformları ve benzerleri ile ilgili olarak, oldukça merkezileştirildiler. Yüzlerce token’A sahip olma eğilimindeler. Bazı menkul kıymet token’larına sahip olmaları olasılıkların ötesinde bir şey. ”

Ripple ve SEC arasında devam eden gerilimine de atıfta bulunularak menkul kıymet tanımlaması yeniden tartışıldı. Gensler, bu konuda düzenlemelerin yapılmasını da talep etti.

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere Gary Gensler kripto varlıklara olan karşı tutumuyla da tanınıyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın