Mart 10, 2023

Santiment: Gözden Kaçan Bu Üç Altcoin “Fırsat Bölgesinde”


Son güncellenme : 10.03.2023 - 22:42

Kripto para piyasası veri platformu Santiment, son düşüşün ardından kripto piyasasındaki güncel verileri değerlendirdi. Santiment tarafından sağlanan on-chain ve piyasa verilerine göre, MVRV Divergence’a bazında birkaç altcoin fırsat bölgesine girdi. İşte detaylar.

Santiment, bazı altcoin’lerin tipik olarak fiyatın dibe vurduğu “fırsat bölgesinde” olduğunu söyledi.

Bu analizinde Piyasa Değerinin Gerçekleşen Değere (MVRV) oranından yararlanıldığı bildirildi. MVRV, geçerli fiyat üzerinden dolaşımdaki tüm coin’lerin ortalama kâr veya zararını göstermek için kullanılır ve bir cüzdandaki varlıkların elde etme maliyetleri üzerinden piyasa değerine bakılarak hesaplanır.

“Piyasada kan varken altcoin almak için doğru zamanı bekliyorsanız, MVRV modelimiz bu zamanın geldiğini gösteriyor. Fiyatlar elbette daha da düşebilir, ancak bu, Ocak başından bu yana en çok kripto varlığın fırsat bölgesinde bulunduğu an.”

Altcoin'ler fırsat bölgesinde

Santiment’in pazarlama direktörü Brian Quinlivan, yeni bir videoda analitik firmasının altcoin’ler için sunduğu yükseliş tezini daha ayrıntılı olarak ele aldı. Quinlivan, merkezi olmayan borsalar dYdX (DYDX) ve Hashflow’un (HFT) yanı sıra Mask Network’ün (MASK) “fırsat bölgesinde” bulunan altcoinler’den bazıları olduğunu söyledi.

“Hemen hemen her birinin şu anda fırsat bölgesinde olduğunu görebilirsiniz çünkü kısa, orta ve uzun vadeli trader’ların hepsi bu varlıklarda para kaybetmiş durumda.  

Bu olduğunda, bu fırsat bölgesine ne kadar yakın olduğunu gösteren bir algoritmamız var… Orada birkaç farklı varlık görebiliriz. Sanırım dYdX’in bir olduğunu, Hashflow’un bir olduğunu, Mask Network’ün bir olduğunu görüyorum, sadece birkaçını belirtmek için. “

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Quinlivan’a göre, bir altcoin varlığı fırsat bölgesindeyken bir pozisyon eklemek veya yeni bir pozisyona girmek “makul”.

“Burada sıfır çizgisinin [fırsat bölgesinin başlangıcı] üzerindeki herhangi bir varlığı, pozisyonunuza yapılan bir eklemenin makul gösterilebileceği ortalamadan daha iyi bir noktada. Ya da yeni bir pozisyon açmak makul olabilir.”   

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?