Mart 10, 2023

Kripto Varlıklarda Düşüş Sürerken, Crypto.com İki Altcoin’i Listeledi!

Kripto para borsası Crypto.com, kripto dostu banka Silvergate’in kapatıldığını duyurmasının ardından kripto piyasaları çökmeye devam ederken iki altcoin için destek sunacağını açıkladı.

Yapılan duyuruya göre, Singapur merkezli borsanın müşterileri artık Liquity (LQTY) ve Gelato (GEL) ticareti yapabilecek.

Liquity, stabilcoin LUSD tarafından desteklenen merkezi olmayan Ethereum (ETH) tabanlı bir borç verme protokolüdür. Protokol ETH’yi teminat olarak kullanmaktadır ve yerel token’ı olan LQTY, likidite madenciliği ve stake etme için kullanılabilir. LQTY stake edenler, kredi verme ücretlerinden LUSD ve itfalardan ETH kazanabilir.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere LQTY haber hazırlandığı sırada 1,77 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre 203. sıradaki kripto varlığı geçtiğimiz gün %1,73 ve geçtiğimiz hafta %7,27’den fazla artış gösterdi. Binance de Şubat ayının sonunda token için destek eklemişti.

Gelato, Ethereum üzerine inşa edilmiş akıllı sözleşmelerden oluşan merkezi olmayan bir otomasyon protokolüdür. Proje kendisini “Web3’ün merkezi olmayan arka ucu” olarak tanımlıyor ve geliştiricilerin “otomatikleştirilmiş, gazsız ve zincir dışı farkındalığa sahip artırılmış akıllı sözleşmeler” oluşturmasını sağlıyor.

Gelato’nun yerel ERC-20 tokeni GEL, haber hazırlanırken 0,251 dolar civarında işlem görüyor. Piyasa değerine göre 663. sıradaki kripto varlığı son 24 saatte %6’dan fazla düşüş yaşarken, son yedi günde %21,2’den fazla artış gösterdi.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?