Kasım 17, 2022

Santiment: Akıllı Para Bu İki Coin’e Aktı, Fiyat %133 Arttı!


Son güncellenme : 18.11.2022 - 11:44

On-chain analitik platformu Santiment, merkezi olmayan borsa (DEX) altcoin’i olan dYdX (DYDX) token’ının neden yükseldiğini açıkladı.

dYdX (DYDX) DEX’in yönetişim token‘ı, %133’lük bir artışla 9 Kasım’da 1,19 dolara ve 14 Kasım’da 2,78 dolara kadar yükseldi. Fiyat yükselişiyle piyasaya meydan okuyan altcoin, yatırımcılarını sevindirdi.

Piyasa değerine göre 102. sıradaki dYdX, o tarinden beri bu kazanımların bir kısmını kaybetti. Haber hazırlanırken 2,26 dolardan işlem görüyor.

Santiment, “akıllı paranın” fiyat artışından önce DYDX biriktirdiğinin altını çizdi. 1.000 ila 10.000 DYDX tutan orta düzey adresler biriktirmeye devam ediyor. 14 Kasım’a kadar 11 ayın en yüksek varlık seviyesini biriktirdi.

dYdX DEX token

dYdX DEX, sürekli, marj ve spot ticaretin yanı sıra borç alma ve borç verme işlemlerini desteklemek için Ethereum (ETH) tabanlı akıllı sözleşmeler kullanmaktadır.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Santiment ayrıca balinaların Ethereum blockchain’de merkezi olmayan bir yönetişim platformu olan Aragon (ANT) biriktirdiğini tespit etti. Aragon’un borsalardaki arzı düştükçe, 100.000 ila 1 milyon ANT tutan adresler tüm zamanların en yüksek seviyesine yakın.

ANT, haber hazırlanırken 1,99 dolardan işlem görüyor. Sonuç olarak piyasa değerine göre 248. sıradaki kripto varlığı, son 24 saatte yaklaşık %5 arttı.

Kripto analiz firmasına göre bu, Ethereum balinaları için tam tersi bir eğilim.

“Ethereum’un 100.000’den fazla ETH adresi, 4 Kasım’dan bu yana toplu varlıklarını önemli ölçüde düşürdü. Muhtemelen FTX adres karıştırmasıyla ilgili olan bu mavi çizgi, bir şekilde fiyatla ilişkilendirilmiştir. Ancak bu benzersiz koşullar altında anormal olabilir.”

Ethereum balina adres sayısı

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?