Ripple’ın (XRP) Makus Talihi 2022’de Değişebilir! İşte Nedeni

0

Kripto alanındaki yatırımcılar, sağlam kazanımlarından sonra birçok yeni altcoin keşfetmek için can atıyorlar. Bu süreçte, XRP gibi eski oyuncular büyük ölçüde göz ardı ediliyor.

XRP, kripto alanında çok uzun bir süre en değerli 3. kripto para birimi olarak varlığını sürdürdü. Ancak, geçen yıldan bu yana sürekli olarak gerilere kayıyor. Özellikle Ripple, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile geçen Aralık 2020’de yasal bir savaşa girdikten sonra olaylar bu şekilde gerçekleşti.

Ancak popüler kripto analisti Michaël van de Poppe, XRP’nin 2022’ye kadar ezilen kripto para olduğunu kanıtlayabileceğine inanıyor. Analist ayrıca XRP’nin kripto alanındaki en eski oyunculardan biri olduğunu da belirtiyor. Dahası, XRP’nin kripto ortamında gerçekleşen birçok sosyal tartışmaya hakim olduğunu da ekliyor.

Tabii ki, Poppe burada 100 dolar gibi çılgın bir fiyat hedefi vermeden gerçekçi olmayı seçiyor. Bildiğimiz gibi Ripple, XRP’nin sınır ötesi havaleler için en hızlı kriptolardan biri olduğunu iddia ediyor. Hatırlarsak, XRP 2017’de sadece 4 saniyelik bir ödeme süresiyle övünüyordu. Ancak Poppe, artık bunun kripto para birimi için “benzersiz satış önermesi” olmadığına inanıyor. Kripto alanındaki diğer birçok altcoin de aynı şeyi yapabiliyor.

Ripple’ın daha geniş kripto ortamına girişi

Ortaya çıkan rekabet, Ripple’ı daha fazla gelişmekten caydırmadı. Sadece bir ödeme sistemi olmaktan çıkıp ivmesini değiştiren XRP, diğer yönlere derinlemesine dalıyor. Ripple, yan chain’lere ve NFT’lere sahip olmanın yanı sıra akıllı sözleşmeler platformu olmayı hedefliyor.

2022’deki XRP fiyat rallisinin en büyük tetikleyicilerinden biri, davanın 2022’de sonuçlanacak olmasıdır. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse kısa süre önce Ripple ve SEC savaşında iyi bir ilerleme olduğunu belirtti. Gelecek yıl bir sonuca varabilecekleri konusunda umutlu.

Yatırımcılar çok uzun bir süredir kenarda bekledikleri için bu önemli bir tetikleyici olabilir. Esasında, SEC’in devam eden savaşı, XRP’nin 2021 mega altcoin boğa koşusuna katılmasını engelledi. Ayrıca, piyasadaki diğer altcoinlerle karşılaştırırsak, XRP’nin önceki tüm zamanların en yüksek seviyesine rallisi gecikmiş görünüyor.

Geçen hafta sonu yapılan son piyasa düzeltmesi sırasında, XRP önemli desteği olan 1 doları kaybetti ve 0.65 dolara düştü. Oradan yüzde 40 geri sıçramasına rağmen, XRP şu an itibariyle baskı altında kalmaya devam ediyor. Basın zamanında, XRP, piyasa değerine göre sekizinci en büyük kripto para olarak 0.77 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Poppe, XRP konusunda iyimser

Poppe, XRP’nin bu yıl çok fazla olumsuzluğa maruz kaldığını ve bunun 2022’de değişeceğini ekliyor. Bu nedenle, gelecek yıl boyunca bir sonraki boğa döngüsü gerçekleşecekse, XRP için potansiyel fiyat hedeflerinin 2.87 dolar ve 4.33 dolar olabileceğini düşünüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indererek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın