Ripple (XRP) Fiyatında Son Durum ve Takip Edilmesi Gereken Önemli Seviyeler!

0
223

XRP, haftanın en yüksek seviyesi olan 0.37 dolar’dan düştükten sonra Bitfinex borsasında 0.30 dolar seviyesinin üzerinde işlem yapmaya devam ediyor.

XRP fiyatını etkileyebilecek son gelişme, Ripple Labs’ın CEO’su Brad Garlinghouse’un, SEC suçlamalarına dair resmi bir yanıtın yakında geleceğini duyurması oldu. Garlinghouse yakın zamanda dava ile ilgili çeşitli sorulara yanıt verdi.

Garlinghouse Twitter’da yaptığı iyimser bir açıklamada, şirketinin SEC davasını halihazırda çözme girişiminde bulunduktan sonra mücadeleden vazgeçmeyeceğini iddia etti. Bunun yanında, daha yumuşak olmasını beklenilen yeni ABD yönetimi Ripple’a umut veriyor.

Garlinghouse’ın açıklamasında birçok sorunun yanıtsız kaldığını söyleyebiliriz. Örneğin; Garlinghouse, bir dizi borsa listesinden çıkarılırken, XRP’nin muhtemelen merkezi olmayan yapısı nedeniyle Ripple‘ın bunları etkileyemeyeceğini belirtti. Ancak, Messari’den Ryan Selkis’in belirttiği gibi borsalara komisyon ödeme suçlamalarından açıkça kaçındı.

Garlinghouse’un açıklaması ayrıca, yöneticilerin satışlarının kapsamıyla ilgili SEC davasındaki en korkunç ifşaatlardan birini ele almadı.

XRP Fiyatında Son Durum

XRP fiyatı yazının kaleme alındığı sırada 0.31 dolar’dan işlem görüyor. XRP  0.2950 dolar seviyesinin üzerinde kalmayı başarırsa, yakın zamanda fiyat açısında olumlu bir gelişme gösterme olasılığı var. Yukarı yönde bir ön direnç, 0.3250 dolar seviyesine yakın. Sonrasında ise direnç olarak 0.3450 dolar ve 0.35 dolar karşımıza çıkıyor. Ana destek seviyelerinin de 0.30 dolar, 0.2950 dolar ve 0.2550 dolar olduğunu söylenebilir.

Bunların yanında fiyatın bundan sonra nasıl bir yol izleyeceğine dair çeşitli görüşler var. Vuca Borsa şirketinde analist olan Kamile Uray, aşağıdaki grafikle birlikte düşüncelerini şu şekilde dile getirdi:

“xrp  kutu üzerine kaldığı sürece 38-40 seviyelerini deneyebilir. Kutu altı kapanışlar tekrar bir dip denemesine sebep olur. Stoplu takip ediniz.”

Kripto Para Borsası Binance'de %20 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın