Ripple (XRP) CEO’su, SEC Davasıyla İlgili 5 Önemli Soruyu Yanıtladı!

0
215

2021, Ripple hariç kripto ekosisteminin çoğu için iyi bir yıl olarak başladı. Ripple ise şu an oldukça riskli davalardan birinin eşiğinde. Bunun yanında XRP token’ının belirsiz durumu, büyük kayıplara neden oldu. Ayrıca devam eden yasal süreç sırasında bile Ripple’ın CEO’su, davadan kaçınmak için SEC ile anlaşmaya çalıştı. Ancak çabaları başarılı olmadı.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, twitter üzerinden yaptığı açıklamada şirketin SEC davasını başarısız bir şekilde çözme girişiminde bulunduğunu açıkladı. CEO, “5 temel soru” olarak tanımladığı bir Twitter paylaşımında, “SEC’in kanıtlanmamış iddialarını” şiddetle reddetti ve şirketinin “gerçeklerin ve tarihin doğru tarafında” olduğunu iddia etti.

Soru: Ripple Neden SEC İle Anlaşmadı?

Brad Garlinghouse, şirketin sorunu mahkeme dışında çözmeye çalıştığını belirtti. Çabaları boşuna olsa da Ripple, Joe Biden’ın yönetimiyle sorunu çözmek için çabalamaya devam edecek. Garlinghouse, Ripple’ın SEC ile bir anlaşma için çalışmaya devam edeceğini de belirtti:

“Ayrıntılara giremiyoruz, ancak bunu denediğimizi ve yeni yönetimle denemeye devam edeceğimizi bilin ki, XRP topluluğu yeniliklere devam edebilsin, tüketiciler korunuyor ve düzenli pazarlar korunuyor.”

Cevaptan anlaşılacağı üzere Ripple, umutlarını yeni, daha kripto dostu bir yönetimden gelen bazı onaylara bağlıyor gibi görünüyor. Gelecekteki yetkili isimleri, kripto endüstrisini etkileyen sorunları ele alırken biraz daha sağduyulu olmaya çağırdı.

Soru: XRP’yi Listelemek İçin Borsalara Ödeme Yapıldı Mı?

Bilindiği üzere dava sonrasında Coinbase, Bittrex, OKCoin ve Bitstamp dahil olmak üzere 25’ten fazla platform, XRP ticaretini askıya aldı veya token’ı kaldırdı. Garlinghouse, Ripple’ın XRP’yi listelemek için borsalara ödeme yapıp yapmadığını doğrudan ele almadı, ancak bunun dünyadaki en likit dijital varlıklardan biri olduğunu ve %95’inin ABD dışında alınıp satıldığını söyledi. “Ripple’ın XRP’nin nerede listeleneceği, kimin sahibi olduğu üzerinde hiçbir kontrolü olmadığını” belirterek, onu açık kaynaklı ve merkezi olmayan olarak adlandırdı. Ancak Garlinghouse’un cevabı, birçok okuyucu tatmin etmedi.

Soru: SEC’ye Ne Zaman Cevap Vereceksiniz? Neden Sessizsiniz?

CEO bu soruya verdiği yanıtta, yasal süreçlerin yavaş ilerleyebileceğini ve sessiz görünse de arka planda pek çok şeyin olduğunu söyledi ve ilk karşılığı birkaç hafta içinde vereceklerini ekledi.

Soru: Yatırımcılar Ripple’a Güveniyor Mu?

Garlinghouse, şirketin en büyük yatırımcılarından biri olan ve şirketin% 1.5’ine sahip Tetragon’un ilgili bir dava açmasından dolayı hayal kırıklığına uğradığını belirtti, ancak şirketin diğer yatırımcılarının hala Ripple’a inandığını iddia etti.

“Evet, gerçek hissedarlarımız var. Ripple hisselerine bu şekilde sahip oluyorsunuz: XRP satın almak değil, hisselerimizi satın almak. Ripple’ın %1,5’ine sahip olan Tetragon’un SEC’in iddiaları aracılığıyla haksız yere avantaj sağlamaya çalışmasından dolayı hayal kırıklığına uğradık.”

Soru: Müşterilere XRP Kullanmaları İçin Ödeme Yaptınız Mı?

Garlinghouse ilk müşterilerinden bazılarına, ODL’i kullanmaları konusunda bazı teşviklerde bulunduklarını ama bu teşviklerin her ödeme ağında olduğunu ve tamamen yasal olduğunu belirtti.

Kripto Para Borsası Binance'de %20 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın