Ripple (XRP) CEO’su, SEC Davasıyla İlgili 5 Önemli Soruyu Yanıtladı!

2021, Ripple hariç kripto ekosisteminin çoğu için iyi bir yıl olarak başladı. Ripple ise şu an oldukça riskli davalardan birinin eşiğinde. Bunun yanında XRP token’ının belirsiz durumu, büyük kayıplara neden oldu. Ayrıca devam eden yasal süreç sırasında bile Ripple’ın CEO’su, davadan kaçınmak için SEC ile anlaşmaya çalıştı. Ancak çabaları başarılı olmadı.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, twitter üzerinden yaptığı açıklamada şirketin SEC davasını başarısız bir şekilde çözme girişiminde bulunduğunu açıkladı. CEO, “5 temel soru” olarak tanımladığı bir Twitter paylaşımında, “SEC’in kanıtlanmamış iddialarını” şiddetle reddetti ve şirketinin “gerçeklerin ve tarihin doğru tarafında” olduğunu iddia etti.

Soru: Ripple Neden SEC İle Anlaşmadı?

Brad Garlinghouse, şirketin sorunu mahkeme dışında çözmeye çalıştığını belirtti. Çabaları boşuna olsa da Ripple, Joe Biden’ın yönetimiyle sorunu çözmek için çabalamaya devam edecek. Garlinghouse, Ripple’ın SEC ile bir anlaşma için çalışmaya devam edeceğini de belirtti:

“Ayrıntılara giremiyoruz, ancak bunu denediğimizi ve yeni yönetimle denemeye devam edeceğimizi bilin ki, XRP topluluğu yeniliklere devam edebilsin, tüketiciler korunuyor ve düzenli pazarlar korunuyor.”

Cevaptan anlaşılacağı üzere Ripple, umutlarını yeni, daha kripto dostu bir yönetimden gelen bazı onaylara bağlıyor gibi görünüyor. Gelecekteki yetkili isimleri, kripto endüstrisini etkileyen sorunları ele alırken biraz daha sağduyulu olmaya çağırdı.

Soru: XRP’yi Listelemek İçin Borsalara Ödeme Yapıldı Mı?

Bilindiği üzere dava sonrasında Coinbase, Bittrex, OKCoin ve Bitstamp dahil olmak üzere 25’ten fazla platform, XRP ticaretini askıya aldı veya token’ı kaldırdı. Garlinghouse, Ripple’ın XRP’yi listelemek için borsalara ödeme yapıp yapmadığını doğrudan ele almadı, ancak bunun dünyadaki en likit dijital varlıklardan biri olduğunu ve %95’inin ABD dışında alınıp satıldığını söyledi. “Ripple’ın XRP’nin nerede listeleneceği, kimin sahibi olduğu üzerinde hiçbir kontrolü olmadığını” belirterek, onu açık kaynaklı ve merkezi olmayan olarak adlandırdı. Ancak Garlinghouse’un cevabı, birçok okuyucu tatmin etmedi.

Soru: SEC’ye Ne Zaman Cevap Vereceksiniz? Neden Sessizsiniz?

CEO bu soruya verdiği yanıtta, yasal süreçlerin yavaş ilerleyebileceğini ve sessiz görünse de arka planda pek çok şeyin olduğunu söyledi ve ilk karşılığı birkaç hafta içinde vereceklerini ekledi.

Soru: Yatırımcılar Ripple’a Güveniyor Mu?

Garlinghouse, şirketin en büyük yatırımcılarından biri olan ve şirketin% 1.5’ine sahip Tetragon’un ilgili bir dava açmasından dolayı hayal kırıklığına uğradığını belirtti, ancak şirketin diğer yatırımcılarının hala Ripple’a inandığını iddia etti.

“Evet, gerçek hissedarlarımız var. Ripple hisselerine bu şekilde sahip oluyorsunuz: XRP satın almak değil, hisselerimizi satın almak. Ripple’ın %1,5’ine sahip olan Tetragon’un SEC’in iddiaları aracılığıyla haksız yere avantaj sağlamaya çalışmasından dolayı hayal kırıklığına uğradık.”

Soru: Müşterilere XRP Kullanmaları İçin Ödeme Yaptınız Mı?

Garlinghouse ilk müşterilerinden bazılarına, ODL’i kullanmaları konusunda bazı teşviklerde bulunduklarını ama bu teşviklerin her ödeme ağında olduğunu ve tamamen yasal olduğunu belirtti.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.