Ripple (XRP) Fiyatında Son Durum: Bu Göstergelere Dikkat!

Ripple’ın XRP token’ı için oldukça ilginç bir haftaydı. XRP fiyatı 2021’de ilk kez 0.75 doların üzerine çıktı. Bununla birlikte, token heyecan verici yükselişten kısa bir süre sonra büyük ölçüde değer kaybetti. XRP, 0.35 dolar’lık bir desteği güvence altına almış gibi görünüyor, ancak teknik görünüm XRP’nin daha da aşağı doğru bir harekete başlayabileceğini gösteriyor.

XRP, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple Labs Inc. ve üst düzey yetkililerine karşı dava açmasıyla sert bir darbe aldı. SEC, Ripple’ın yatırımcılara kayıtsız token sattığını iddia ediyor.

Coinbase de dahil olmak üzere birden fazla borsa, düzenleyici uyumluluk sorunlarını gerekçe göstererek XRP ticaretini durdurdu. Ancak XRP ticaretini durduran son borsa PrimeXBT, “Ripple çevresinde önemli olaylar” olduğunu ve likidite sağlayıcılarından destek alınmadığını söylüyor. Bununla ilgili detaylı haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Kısa vadeli analizler, Ripple’ın 0.28 dolar’a doğru %25’lik bir düşüşe yaklaştığını gösteriyor. Simetrik bir üçgen deseninin oluşumu, devam eden konsolidasyondan bir kopuş olacağına işaret eder. Aşağıda görülebileceği gibi bu model, bir dizi düşük tepe noktasını birbirine bağlamak için azalan bir eğilim çizgisi çizilerek oluşturulur. Aynı zamanda, varlığın daha yüksek dipleri, yükselen bir trend çizgisi kullanılarak birbirine bağlanır. Desendeki fiyat hareketi bir yukarı ya da aşağı yönlü bir kırılma olabilir. Fiyat üst trend çizgisinin üzerine çıktığında yukarı yönlü kırılma meydana gelir. Öte yandan, fiyat düşük trend çizgisinin altındaki seviyelere ulaştığında aşağı yönlü kırılma meydana gelir. Kırılmalar, üçgenin en yüksekten en alçak noktalarına ölçülen kesin bir hedefe sahiptir.

Olumsuz görünüm, Santiment’in XRP protokolüne günlük olarak katılan yeni adreslerin sayısını ölçen ağ büyümesi ölçeğiyle pekiştirilebilir. Ölçek1 Şubat’ta yaklaşık 12.600 adresle zirveye çıktı, ancak sadece iki günde keskin bir düşüşle yaklaşık 4.300’e düştü, bu da %65.9’luk bir düşüşü temsil ediyor. Söz konusu düşüş, öncelikle fiyat düşüşü nedeniyle piyasada XRP’nin daha az alımı olduğunu gösteriyor. Ağ büyümesi düzelmezse, XRP değeri 0.28 dolara düşmeye devam edebilir.

Bunların yanında XRP ayrıca düşüşü görmezden gelebilir ve bunun yerine %25’i 0.5 dolara doğru toplayabilir. Belirtildiği üzere, simetrik üst trend çizgisinin üzerinde bir kırılma, yükselen fiyat hareketine neden olabilir. Ayrıca, 0.4 dolar’lık bir kapanış, yeni alımlar meydana getirebilir ve bu da yükseliş trendini desteklemek için yeterli hacim yaratabilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.