XRP Ticaretini Durduran Son Kripto Borsası PrimeXBT Oldu!

PrimeXBT, bugün erken saatlerde yapılan bir açıklamayla, XRP/USD, XRP/BTC işlem çiftlerinin kaldırıldığını duyurdu. Nihayetinde XRP’yi işlem listesinden çıkaran en son kripto borsası PrimeXBT oldu.

Listeden kaldırma, 10 Şubat 2021 Çarşamba, 15:00 UTC’den itibaren geçerli olacak. Bundan önce, kullanıcılar 5 Şubat 2021 Cuma günü saat 15:00’dan itibaren işlem açmayacaklar.

Söz konusu duyuruya göre PrimeXBT, “Ripple’ı çevreleyen önemli olayların” yanı sıra “varlığın birden fazla likidite sağlayıcı listeden çıkarılması” nedeniyle varlığın ticaretini kaldırma kararı aldı.

SEC’in davası ilk açıldıktan sonra, Coinbase ve Binance dahil olmak üzere birçok borsa, XRP etrafındaki belirsizlik ışığında herhangi bir yasal bildirimle karşı karşıya gelmekten kaçınmak için kripto para birimini hızlı bir şekilde kaldırdı. O zamandan beri, XRP ticareti, varlığı desteklemeye devam eden belirli borsalarla sınırlı kaldı, ancak listeden çıkarma varlığın genel likiditesinde önemli bir düşüşe neden oldu.

Ayrıca PrimeXBT, XRP için önemli miktarda işlem hacmine sahip mekanlardan biriydi. Sadece son 24 saat, XRP/USD çifti için işlem hacminde 42.991.416,17 dolar değerine ulaştı ve bu da onu BTC/USD ve ETH/USD’den sonra üçüncü en büyük işlem çifti haline getirdi.

Bununla birlikte, XRP’nin geçtiğimiz günlerde 24 saat içinde %170’in üzerinde bir artış gösterdiğini ve 0.745 dolara ulaşıp ardından 0.366 dolara düştüğünü belirtilmekte fayda var.

Geçen hafta, bu tür fiyat artışları bir şekilde trend haline geldi ve bu söz konusu ralli de Reddit topluluğu Satoshistreetbets tarafından yönlendirildi. Ancak başka bir argümana göre, Ripple’ın SEC’in davasına verdiği resmi cevabın kripto varlığın son fiyat hareketlerinde rol oynamış olabileceği düşünülüyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.