Aralık 13, 2022

Ripple ve SEC Davasında Bekleme Devam Ediyor: İşte Bilinenler

Ripple Labs ile SEC arasında iki yıldır devam eden dava, iddialara göre bu hafta sona erebilir. Peki, sosyal medyada yer alan iddialar ne kadar gerçekçi? İşte bilinen tüm detaylar.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Charles Hoskinson, davanın 15 Aralık’ta tamamlanacağı söylentilerini paylaştı. Hoskinson tarafından tetiklenen bu spekülasyon ise hızlı bir şekilde yayıldı. Nitekim, Influencer David Gokhshtein, söylenti ‘kesin’ haber olarak paylaşınca Hoskinson ile aralarında kısa bir gerilim yaşanmıştı.

Takip eden günlerde ise davanın sonucunun Ripple başta olmak üzere kripto para endüstrisi için olası sonuçları tartışıldı.

Kripto yanlısı January Walker, Twitter’da yaptığı paylaşımda davanın olumsuz sonuçlanması halinde, sonuçlarının kötü olacağını belirtti. Kongre adayı Walker, ABD eylemlerinin tüm dünya tarafından takip edilmesi nedeniyle emsal karar olacağını belirtti.

David Gokhshtein da 10 Aralık’ta paylaştığı tweet’te, Ripple’ın davayı kazanmasına ve anlaşmaya varmamasına ihtiyacımız var yorumu yaptı. Influencer’a göre davadan gelecek olumsuz karar endüstrisi için kötü sonuçlar yaratacaktır.

“Bence en kötü senaryo Ripple’ın anlaşmaya varması olacaktır. Bu, sektör için bir netlik sağlar mı emin değilim” yorumu yapan Charles Hoskinson. Yaşanan gelişmelerin sektör için olumsuz sonuçları olacağını belirtti.

Ripple XRP kripto para altcoin

Davanın ne zaman sonuçlanacağına ilişkin spekülasyonların kesin olmadığının altını çizen Hoskinson, iddialara inanmadığını da belirtti.

Hogan & Hogan’ın ortağı avukat Jeremy Hogan, akla gelebilecek birden fazla sonuç olduğunu düşünüyor. Hogan, 10 Aralık’ta Ripple’ın kazanma şansının %50, ancak “yakında bir şey olma şansının %110,6” olduğunu düşündüğünü söyledi.

“Ripple davasında, Ripple ile XRP alıcıları arasında devam eden bir yasal ilişki olmadığına dair kanıtlar açıktır. Böyle bir ilişki yok ve SEC bu sorunu ele almakta başarısız oldu.”

Avukat, herhangi bir yatırım sözleşmesi olmadan yatırım yapılamayacağına ilişkin detayın önemli olduğuna inananlardan.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, DC Fintech Week konferansında verdiği demeçte, şirket aleyhindeki davanın 2023’ün ilk yarısında çözülmesini beklediğini, ancak bunu tahmin etmenin zor olduğunu söyledi. CEO, Daha önce, XRP’nin menkul kıymet olarak sınıflandırılmaması halinde Ripple’ın SEC ile bir uzlaşma düşüneceğini belirtmişti.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : AZCoin News
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?