Ripple İçin İyi Haber: CoinGate, XRP Kararında Geri Adım Attı!

Litvanya merkezli dijital varlık ödemeleri sağlayıcısı CoinGate, tartışmalı kripto para birimini kendi platformuna yeniden dahil ederek XRP’yi platformdan çıkarma kararında geri adım attı.

9 Nisan’da yapılan duyuruda, şirketin ABD dışındaki kullanıcılarının artık token’ı satın alabilecekleri ve bunu bir ödeme aracı olarak kullanabilecekleri belirtildi. CoinGate, U dönüşünün arkasındaki sebep olarak Ripple’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile yasal savaşındaki “ilerlemesini” gösterdi.

Özellikle, duruşmalardan birinde Ripple’ın kendi avukatı tarafından düzeltilen Yargıç Sarah Netburn tarafından yapılan bir yorumdan bahsedildi:

“Bununla birlikte dava, yargıçlardan birinin XRP’nin ayrıca bir yardımcı programa sahip olduğunu ve bu yardımcı programın onu [XRP] Bitcoin ve Ethereum’dan ayırdığını gözlemlediği ilk mahkeme duruşmalarından sonra Ripple’ın lehine dönmeye başladı.”

Şirket ayrıca, yasal düzenlemeler ortaya çıkar çıkmaz kapılarını ABD vatandaşları için açacağını söyledi:

“SEC ile Ripple arasındaki davada daha fazla hukuki netlik olur olmaz, daha fazla önlem alacağız.”

SEC davasındaki tartışmalı bir “zafer” dışında CoinGate, token üç yılın en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra daha fazla önem kazanan #RelistXRP hareketine de işaret etti. XRP topluluğu, token üç yılın en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra XRP’nin ABD borsalarına geri dönüşü için durmadan mücadele ediyor.

Şimdiye kadar, İsviçre merkezli Lykke dışında, tek bir borsadan destek çıkmadı, ancak bu XRP Topluluğunun mücadele etmesini engellemiyor.

Coinbase, Binance.US ve Kraken de, SEC baskısı nedeniyle ABD’de XRP ticaretini askıya almış durumda.

Kaynak : U Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.