Ripple İçin İyi Haber: CoinGate, XRP Kararında Geri Adım Attı!

0

Litvanya merkezli dijital varlık ödemeleri sağlayıcısı CoinGate, tartışmalı kripto para birimini kendi platformuna yeniden dahil ederek XRP’yi platformdan çıkarma kararında geri adım attı.

9 Nisan’da yapılan duyuruda, şirketin ABD dışındaki kullanıcılarının artık token’ı satın alabilecekleri ve bunu bir ödeme aracı olarak kullanabilecekleri belirtildi. CoinGate, U dönüşünün arkasındaki sebep olarak Ripple’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile yasal savaşındaki “ilerlemesini” gösterdi.

Özellikle, duruşmalardan birinde Ripple’ın kendi avukatı tarafından düzeltilen Yargıç Sarah Netburn tarafından yapılan bir yorumdan bahsedildi:

“Bununla birlikte dava, yargıçlardan birinin XRP’nin ayrıca bir yardımcı programa sahip olduğunu ve bu yardımcı programın onu [XRP] Bitcoin ve Ethereum’dan ayırdığını gözlemlediği ilk mahkeme duruşmalarından sonra Ripple’ın lehine dönmeye başladı.”

Şirket ayrıca, yasal düzenlemeler ortaya çıkar çıkmaz kapılarını ABD vatandaşları için açacağını söyledi:

“SEC ile Ripple arasındaki davada daha fazla hukuki netlik olur olmaz, daha fazla önlem alacağız.”

SEC davasındaki tartışmalı bir “zafer” dışında CoinGate, token üç yılın en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra daha fazla önem kazanan #RelistXRP hareketine de işaret etti. XRP topluluğu, token üç yılın en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra XRP’nin ABD borsalarına geri dönüşü için durmadan mücadele ediyor.

Şimdiye kadar, İsviçre merkezli Lykke dışında, tek bir borsadan destek çıkmadı, ancak bu XRP Topluluğunun mücadele etmesini engellemiyor.

Coinbase, Binance.US ve Kraken de, SEC baskısı nedeniyle ABD’de XRP ticaretini askıya almış durumda.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın