Raoul Pal: Kripto Stratejim Basit ve Sizde Bunu Yapmalısınız!

Raoul Pal, kripto endüstrisindeki olumsuz duyguların tüm zamanların en yüksek seviyesinde olmasına rağmen, temellerinin güçlü kaldığını söylüyor.

Tom Bilyeu ile yaptığı yeni bir röportajda konuşan Pal, yatırımcı olumsuzluğunu Büyük Resesyon ve Dot.com balonuyla kıyasladı. Pal, mevcut olumsuzluğun öncekinden de yüksek olduğuna inanıyor.

“Adeta çılgınlığı zirve noktasını yaşıyoruz. Bir deprem oldu ve herkes daha duyarlı hale geldi. Hayatım boyunca ne kriptoda ne de borsada bu kadar yüksek duyarlılık görmedim. Twitter’da herkes olumsuz. NASDAQ’ın büyük bir resesyonu fiyatlamış olabileceğini paylaştım. Bu grafik görece yükselişli bir grafik içeriyordu. Örke dolu yüzlerce evap aldım…

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere şu anda 2008’de, 2001’de olmayan ölçekte bir öfke, kızgınlık ve korku var. Daha önce hiç böyle bir şey görmemiştim.”

Ancak Pal, kripto para endüstrisinin kurumsal yatırımcılar tarafından benimsenmesinin artmasıyla yükselişe geçtiğini düşünüyor. Pal, Büyük teknolojinin kripto endüstrisiyle giderek daha fazla iç içe geçtiğine dikkat çekti.

“Kripto para dünyasında bir şeyler değişti mi? Yoksa değişmedi mi? Teknoloji gerçekten kullanılıyor mu? Solana, META ile bir NFT anlaşması yaptı mı? Evet, bunu yaptı. Google’da Solana ile çalışıyor. Öte yandan DeFi başarısız oldu mu? Cevap açık, hayır. DeFi işe yarıyor mu? Evet, bunu da görebiliyoruz. Kripto belirli bir değer içerisinde işlem görüyor mu? Evet. Ekosistemdeki insan sayısı artıyor mu? Açıkçası çok değil ancak belirli bir oranı yakaladık.

Ancak geçmiş döngüye bakarsanız, yani 2017 zirvesinden 2019’daki en düşük seviyeye kadar, aktif cüzdan adreslerinin yaklaşık %80’ini kaybettik. Şimdi baktığımda, yaklaşık %30’unu kaybettik çünkü benimseme artmaya devam ediyor.”

Raoul Pal: Her Gün Grafiklere Bakmayı Bırakın!

Pal yatırımcıların yaklaşımının ‘uzun vadeli’ olması gerektiğini düşünüyor. Pal’e göre panik düşüşleri yaşanırken satın almak ve gelecekte kazanç elde etmek için sabırlı olmak önemli.

“Bu aslında bir tür psikolojik oyun. Açıkçası uzun vadeli de bir oyun. Bu sektöre girdik ancak bir-iki yıl içerisinde zengin olmak gibi bir hayalimiz yoktu. Bakın, buradaki mesele şu. Satın alırsanız ve paniklere karşı gelerek tutunursanız kazanırsın. Ancak kaldıraçlı işlemlerden de uzak durmalısınız. Ne yaptığınız konusunda bilginiz olmalı ve mantıklı hareket etmelisiniz. Her gün piyasayı kontrol etmeyi bırakın ve on yıl sonra nerede olduğunuza bakın.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.