Ocak 31, 2023

Raoul Pal, Bitcoin ve Ethereum için 2023 Görüşlerini Paylaştı!


Real Vision CEO’su Raoul Pal, 2023 yılının riskli varlıklar ve kripto paralar için olumlu bir yıl olacağına inandığını açıkladı.

Overpriced JPEGs YouTube kanalında yeni bir röportaja katılan Pal, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) 2023’te yükseleceğine inandığını, ancak Federal Rezerv’in politika değişiklikleri nedeniyle bir miktar kesinti ve öngörülemezlik olacağını belirtti.

Pal, geçmişteki piyasa döngülerinin Fed’den gelen sinyallere nasıl tepki verdiğini de hesaba kattığını belirtti.

“Bu sefer çerçeveyi şu şekilde çiziyorum. Federal Rezerv en son 2018’de faiz artırımını durdurdu. Sanırım Ağustos 2019’a kadar faiz indirimine gitmediler. Fed faiz artırımını durdurduğu anda piyasalarda yukarı yönlü bir hareket başladı. Yaklaşık %30 düştüler ve sonra toparlandılar, yani şimdikinden çok da farklı değil.

Raoul Pal, Diğer Endekslerle Kıyaslama Yapmayı İhmal Etmedi

Önümüzdeki yıla bakalım, S&P yaklaşık %10, Nasdaq yaklaşık %14, teknoloji hisseleri yaklaşık %18 değer kazandı, yani iyiydi. Bitcoin %100’lük bir artış gösterdi ve bu %400’lük bir artıştan sonra oldu.

Bu nedenle 2023’ün olumlu bir yıl olmasını bekliyorum. Ancak, direkt zirveye gideceğzi diyemem aynı şekilde hemen batacağımız bir yıl da olmayacak. Hayatta kalacağız ve biraz para kazanmaya çalışacağız”.

Pal, makroekonomik ortam hakkında da yorum yaptı. Makro guruya göre “sıradan bir resesyonun” ortasındayız.

Meme Coin'de Yakım Oranı %4.506 Arttı: Topululukta Tartışma Devam Ediyor!

“Bence burada yaşadığımız şey, Federal Rezerv’in faiz oranlarını yükseltmesi ve fiyatların çok hızlı artmasından kaynaklanan çok sıradan bir durgunluk, bu da insanların çok fazla şey satın alamayacağı anlamına geliyor çünkü ücretleriniz o kadar artmıyor ve bu yüzden her şey yavaşlıyor.”

Kaynak : The Daily Hodl

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?