Ocak 31, 2023

Meme Coin’de Yakım Oranı %4.506 Arttı: Topululukta Tartışma Devam Ediyor!

SHIB ordusu 30 Ocak akşamına kadar yakım cüzdanlarına toplam 22.105.972 Shiba Inu göndermeyi başardı. Böylelikle yakma oranı son 24 saatte %4.506 olarak kaydedildi.

SHIB topluluğu 2022 yılında dolaşımdaki Shiba Inu arzını 81 milyar azaltmayı başardı. Ayrıca, 2023’ün başlarında 100 milyondan fazla SHIB çıkararak bu yıla iyi bir başlangıç yaptılar. Ancak, yakma oranı geçen yılın son dört ayında gösterdiği düşük rakamlara geri döndü.

Yine de, Shibburn’e göre, şu ana kadar küçük bir işlemde 1 milyondan biraz fazla Shiba Inu yakıldığı için, piyasa değerine göre en büyük ikinci meme coin’in yanma oranı neredeyse %100 düştü.

SHIB Arzını Azaltmak 1,57 Milyon Yıl Alabilir!

Geçtiğimiz günlerde, Ripple yanlısı avukat Jeremy Hogan ve YouTuber @Jeff_OnTheChain Twitter’da tartıştı. Jeff, SHIB ordusunun günde sadece 1 milyon token yakması halinde, dolaşımdaki mevcut SHIB miktarını 100 milyara düşürmeyi başaracaklarını tweetledi. Ancak blog yazarının tweet’ine göre bu 1,157,174 yıllarını alacaktı.

Hogan, “Yani, bunun mümkün olduğunu söylüyorsunuz…” diyerek, fiyatı yükseltmek için umutsuzca olabildiğince çok meme coin yakmaya çalışan SHIB ordusunu açıkça trolledi. SHIB başlangıçta bir katrilyon meme token arzıyla piyasaya sürüldü.

Toplam 500 trilyon meme coin, SHIB’nin takma isimli yaratıcısı Ryoshi tarafından Vitalik Buterin’e hediye olarak verildi. Ryoshi, takma isim aldığında Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun taklidini yapıyor gibi görünüyordu. Daha sonra ortadan kaybolmayı seçerek projeyi daha fazla geliştirme ve iyileştirme için topluluğun ellerine bıraktı. Shibburn web sitesine göre, bugüne kadar toplam 410.384.885.011 SHIB kaldırıldı ve 549 trilyon SHIB hala dolaşımda.

SHIB ordusu umutlarını, Ocak ayı ortasında geliştiriciler tarafından beta sürümünün başlatıldığı duyurulan Shibarium katman 2 protokolüne bağlamış durumda. Shibarium devreye girip çalışmaya başlar başlamaz trilyonlarca Shiba Inu’nun yakılması bekleniyor.

Kaynak : U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?