Ekim 17, 2022

Quant Nedir? Quant Fiyatı Neden Fırladı?

Quant (QNT), Pazartesi günü kripto pazarındaki en iyi kripto para birimlerinden biriydi. Altcoin, gün içi işlem seansında, yaklaşık %25 oranında artış elde etti. QNT bu sayede ilk yüz kripto arasında günün en çok kazandıran altcoin oldu.

Yükseliş trendi için itici güçlerden biri, son haftalarda gündemde sıklıkla yer alan haberler oldu. Özellikle, Merkez Bankası Dijital Para Birimlerine (CBDC) yönelik küresel eğilim, Quant cephesinde oldukça güçlü bir karşılık buldu.

Quant’ın CEO’su Gilbert Verdian, topluluk üyelerinin belirttiği gibi son derece iyi bağlantılara sahip bir isim. Verdian, İtalya Merkez Bankası, Litvanya Merkez Bankası ve Londra Menkul Kıymetler Borsası ile birlikte Avrupa Merkez Bankası’nda yer alan isimlerden birisi.

2015 yılında kurulan Quant Network için bir başka başarı faktörü, aynı anda farklı kamu ve özel blok zincirleri arasında etkileşimi sağlamak için birlikte çalışabilirlik talebi de olabilir. Bu nedenle MIT, İnternet ölçeğinde blockchain ile birlikte çalışabilirliği oluşturmak için Quant Network ile birlikte çalışmaya devam ediyor.

Birlikte çalışabilirlik özelliği ile Quant Network’ün merkez bankası dijital para birimlerinin geliştirilmesinde merkezi bir rol oynayacağına dair spekülasyonlar, son haftalardaki ralliye katkıda bulunmuş ve bazı trader’lar arasında FOMO’yu tetiklemiş olabilir.

Ayrıca Quant Network, yakın zamanda Bank of England ile dijital pound üzerinde yaptığı çalışmalarla manşetlerde yer aldı ve geçtiğimiz hafta sonu yöneticiler, SWIFT’in dijital ödemelere odaklanan Sibos konferansına katılarak yine ön plana çıktı.

Verdian’a ek olarak, Quant bünyesinde birçok ünlü isim bulunduruyor. Rockefeller Capital’in eski Genel Müdürü Guy Dietrich, 2019’da Quant Network’e yönetim kurulu üyesi olarak katılmıştı.

Quant Nedir?

Quant projesi, her ikisi de birden fazla blok zinciri arasında birlikte çalışabilirliği sağlamak ve küresel ağlar ile zincirler arasında daha fazla esneklikle bağlantı kurulmasını sağlamakla görevli Overledger blok zinciri işletim sistemini ve QNT token’ı kapsıyor.

Quant projesinin kalbi, Overledger işletim sisteminin yardımıyla birden fazla blok zinciri arasındaki güven işlevlerini otomatikleştiren bir teknoloji olarak Quant Ağıdır. Sistem, blok zincirleri ve ağları (finansal hizmetler, sağlık hizmetleri ve diğerleri gibi) küresel ölçekte, ancak birlikte çalışabilirliklerini engellemeden birbirine bağlamak amacıyla blok zincirler için inşa edilen ilk işletim sistemi olarak tanımlanıyor.

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğiiz haberde yer aldığı üzere Santiment’e göre, QNT’nin rallisine, QNT 100 ve QNT 1.000 tutan balina adresleri tarafından büyük miktarda coin’ler de eşlik ediyor. Balinalar son dört ayda QNTi stoğunu 1,47 milyondan 1,7 milyona çıkardı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?