Popüler Türk Borsası Shiba Inu’yu Listeledi! Balinalar 48 Milyar Token’i Yuttu

Dogecoin rakibi meme kripto para birimi Shiba Inu (SHIB), artık bu Türk kripto borsasında işlem görebilecek.

Türkiye merkezli bir kripto para borsası olan Bitexen, dün yaptığı bir açıklamada platformuna diğer beş token ile birlikte Shiba Inu’nun listelendiğini duyurdu. Borsanın listeleme paketinde Sun (SUN), Just (JST), Celo (CELO), Smooth Love Potion (SLP) ve Moonbeam (GLMR) da bulunuyor.

SHIB, 22 Ocak’ta 0,000017 dolara kadar indiği düşük seviyelerden toparlandıktan sonra yatay ticaret yapmaya devam ediyor. Yazım sırasında ise SHIB, hafif bir düşüşle 0.00002170 dolardan işlem görüyor.

Platformunda Bitcoin ve yüzden fazla altcoin içeren çok çeşitli bir ürün yelpazesine sahip bir çevrim içi dijital varlık alım satım borsası olan Bitexen, SHIB’i kabul eden borsaların en yenisi. KoinFinans tarafından daha önce belirtildiği üzere bu yılın başlarında, Hint kripto para borsası Koinbazar, platformunda SHIB/USDT çiftinin ticaretine başladığını duyurmuştu.

2021’in sonlarında, “Dogecoin katili” Shiba Inu, bir listeleme çılgınlığı içerisine girdi ve çeşitli ülkelerdeki çeşitli borsa tarafından birden fazla listelemeye şahit oldu. Bunlar arasında Gemini, Kraken gibi küresel borsalar, büyük Hint borsası CoinDCX, en büyük İspanyol borsası Bit2Me, Güney Kore borsası Korbit ve Singapur merkezli Coinhako bulunuyordu.

Balina 48 milyar SHIB’i kaptı

Blockchain veri takipçisi WhaleStats tarafından paylaşılan verilere göre, bir Shiba Inu balinası bugün erken saatlerde 48 milyar Shiba Inu token satın aldı.

WhaleStats, yaklaşık 10 saat önce bir balinanın tek bir işlemle 1.039.870 dolar değerinde 47.954.038.442 Shiba Inu (SHIB) satın aldığını bildirdi.

WhaleStats tarafından sağlanan verilere göre SHIB, balinaların en büyük 10 holding’i arasında yer alıyor. Shiba Inu, platformun takip ettiği ilk 1000 ETH cüzdanının toplam varlıklarının yüzde 14,89’unu veya 1.424.683.289 dolarlık bir kısmını oluşturuyor. Bu, Whalestats tarafından dün yayınlanan 1.200.560.581 dolarlık miktardan yaklaşık 224 milyon dolarlık bir artışa işaret ediyor.

Shiba Inu’nun yakımı da hızlı bir şekilde ilerlemeye devam ediyor. Shiba Inu topluluğunun yakılan SHIB token miktarını takip edebileceği bir izleme platformu olan ShibBurn‘e göre Ocak ayında 293 işlemle 1.321.145.209 SHIB tokeni yakıldı.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U.Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.